Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól lép életbe a Hoffmann...

Mikortól lép életbe a Hoffmann féle új felsőoktatási törvénykoncepció? Bizonyos elemek már 2012-től, vagy az összes arra várható? Ti erről olvastatok valahol/tudtok már valamit?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ezt tudjuk, előbb még a Parlamentnek el kéne fogadni. Addig megjósolhatatlan.
2011. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Egyenlőre még nem fogadták, el ezt valóban csak utána lehet megmondani, bár már talán idéntől szeretté volna bevezetni, csak mindig visszadobta a parlamnet.
2011. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb eleme 2012. szept. 1.-től lép hatályba.
2011. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy tök jó, hogy mindent úgy vezetnek be, hogy vagy visszamenőleg, vagy ha nem, akkor az biztos, hogy addig szenvednek vele, hogy összedobják, hogy a hatályba lépésig még elolvasni se tudod rendesen olyan kevés idő marad. Nem hogy átállni rá.
2011. okt. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és maga a törvénytervezet mikor kerül a parlament elé?
2011. nov. 2. 16:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Legfőképpen azért érdekelne, mert a költségtérítéses képzések esetén tudtommal elég nagy áremelésre lehet számítani. Azonban december 15.-én már kijön az a felvételis könyv ahol minden évben meg volt határozva a félévenként fizetendő összeg költségtérítéses képzések esetén. Nem tudom, hogy miután a könyvben megjelent fizetendő összeg alapján leadom a jelentkezésem költségtérítéses képzésre is, 2012 szeptemberében az orrom alá nyomhatnak-e egy papírt, hogy amúgy ez háromszor annyiba kerül már a képzés, mint amit 2011 decemberében a felvis könyvben feltüntettek,- ugyanis a két időintervallum között sikerült a parlamentnek határoznia a koncepcióról.
2011. nov. 2. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Dettó kérdező. Jó lenne tudni, hogy most akkor mi van, mert én is jövőre mennék és én is fizetősre. Az én díjamat 2.2 milla körülről 4.4-re emelnék. Ami akkora, hogy akkor nem is strapálom magam, megyek külföldre, olcsóbb. (még a 2.2-nél is jóval olcsóbb lenne, csak azt még benyelem, mert itthon vagyok)
2011. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Engem a párhuzamos képzések miatt érdekelne. Mert ha esetleg mégsem jövő szeptembertől lépne hatályba (bár ekkora szerencsém nem lesz), akkor bevállalnám, így viszont, hogy duplán számolnák a féléveket gyakorlatilag egyiket sem tudnám már normálisan befejezni, mivel a jelenlegi szakom alapból nyolc féléves... :S
2012. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!