Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogaim vannak, mit...

Milyen jogaim vannak, mit tegyek? 15 évvel ezelőtt vásároltam egy nyaralót, és a gyermekem nevére írattam. A haszonélvezeti jog az enyém.

Figyelt kérdés

Mindig jó kapcsolatunk volt a lányommal,de amióta szerelmes,teljesen megváltozott.Ez a fiú egy számító,ingyen-élő,a lányomat kihasználó személy.Sajnos nem mondhatom a lányomnak,hogy milyen a srác,magától kell rájönnie.Nem szeretném , ha miattam megromlana bármi köröttük.

DE! Nagyon zavar ahogyan a fiú játssza a "gazdát" a nyaralónkban...Teljesen a tulajdonának tekinti,ha mi kimegyünk, a szeme villámokat szór,holott SEMMIT nem tett azért,hogy bármije legyen.Eddig amivel rendelkezik az a csupasz feneke,és 4 év havi 35-40.000,- törlesztő részlet,egy 8 éves használt autóra, amit olykor a lányom segítségével fizet.

Mit tehetek,illetve mit tegyek ??? Elegem van.


2009. máj. 6. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem kell tenned semmi, mert idézek: "A tulajdonjog egyik legkomolyabb korlátja a haszonélvezeti jog, amelynél fogva a jogosult (a haszonélvező) birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti a más személy tulajdonában álló ingatlannak. A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él. A haszonélvezeti jog a tulajdonos személyében beállott változásra tekintet nélkül fennmarad."

Ha a viselkedése meg zavar, akkor azt szerintem diszkréten beszéld meg a lányoddal.

2009. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem beszéld meg a lányoddal mert ha a háta mögött elkezdesz intézkedni abból családi balhé lesz
2009. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló írta helyesen: a haszonélvezeti jog a használat, hasznok szedése és a birtoklás tekintetében előzi a tulajdonjogot.

Tehát a kérdezőnek joga van akár egyedül is használni az ingatlant.

De szerintem itt nem pont a jogokról van szó, akkor is villámokat szórna a vőjelölt szeme, ha a lánynak nem lenne ott tulajdonjoga - szerintem -, mert ő szeretné a leányt kisajátítani.


Nem tudok jó tanácsot adni ebben, sem mint ügyvéd, sem mint szülő.

Jogi szempontból lehetne durva dolgokat művelni: kikergetni onnan, használati díjat kérni tőle, stb., de ezekre, feltételezem, a kérdező úgysem fog vetemedni és a kérdés sem pont ilyenekre irányult.

2009. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,valamelyest megnyugtató válaszokat !

.. no , de mi van akkor , ha a férjem (mint másodrendű haszonélvező) másképpen gondolNÁ,és az Ő "pici" lányának (akitől Ő mindig elolvad) mindent elnézne. Mi van ebben az esetben?Melyik haszonélvező szava érvényesülhet?

2009. máj. 8. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha két haszonélvező van az egész ingatlanra, mindkettőnek az teljes 1/1 arányra áll fenn a haszonélvezeti joga és nem kötöttek megállapodást a haszonélvezeti jog gyakorlásáról, továbbá mindketten holtig tartó haszonélvezők, annak van "elsőbbsége", akit előbb jegyeztek be az ingatlannyilvántartásba (rangsor elve).
2009. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mondhatnám,hogy kizárólagosan én szeretném az ingatlant használni,eldönteni,ki, mikor ... stb?
2009. máj. 10. 06:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a rangsorban Ön az első, akkor igen.
2009. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!