Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elválunk, akkor mi történik...

Ha elválunk, akkor mi történik a felvett szocpollal?

Figyelt kérdés

2 éve vettük a házat, 3 gyerek után megkaptuk a szocpolt.

Ha elválunk, de mind a ketten maradunk ebben a házban (uramnak szabadság kell, szerelmes lett szegényke, én meg nem akarok az utcára kerülni, csak mert neki már nem felelek meg és egyikünk sem tudja kifizetni a másikat), akkor vissza kell e fizetni a szocpolt, vagy sem?

Mindenhol csak olyan esettel találkozok (mert gugli a barátom), hogy válás után valaki elköltözött, de mi nem tudunk. Marad a közös fedél, de külön élet.


2011. nov. 5. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kellene visszafizetni? Soha nem is volt ilyen szabály de nem is lesz.

A szocpolt anno a gyerekek után kaptátok a belőle vásárolt ház pedig fele-fele tulajdonban vagy a gyermekek nevén van (legalábbis ez két a hivatalos lehetőség van).

Innentől a ti saját döntésetek hogy az ingatlannal mit kezdtek és hogyan részesültök hasznaiból és terheiből.

2011. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sok helyen olvastam a szocpol visszafizetését, 5 évig nem adhatjuk el a házat pont emiatt.

De nagyon zavaros minden, már írtam jogi fórumba is, válasz sehol sem érkezett.

Viszont köszönöm a gyors reagálást.

2011. nov. 5. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismét az előző hozzászóló lennek.Egy ügyvédi irodánál megtaláltam a választ a kérdésedre!

A válás a szocpolt mindaddig nem érinti míg az ingatlan a egyik vagy másik fél birtokában marad(esetleg továbbra is felesben). A szocpol visszafizetés csak akkor válik jogszerűvé ha eladásra kerül az ingatlan vagy annak valahányad része.Ez az elidegenítési tilalom a felvételtől számított 10 évig terjed ki.Tehát ha pároddal megegyeztek a tulajdoni viszonyról és a ti tulajdonotokban marad az ingatlan akkor nincs semmi teendő az ügyben.

2011. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 5. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!