Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hát hol itt az igazság?

Hát hol itt az igazság?

Figyelt kérdés
egy ismerősömnek a házát kiakarták rabolni betörők ismétlem !betörők! és az ismerősöm rajtakapta őket és el is intézte őket gázpisztolyal, és az ismerősömet büntette meg a bíróság FÉL MILLIO FORINTAL!, mert elvileg jogtalan fegyverhasználat miat...
2009. máj. 7. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
erre sajnos csak azt tudom mondani,hogy az igazság "odaát" van...
2009. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Az ítéletet meg kell fellebbezni, és szét kell kürtölni az esetet a médiában. Hátha.
2009. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
HM...hozzánk 2 éve tört be egy kisgengszter.Elvitt 230.000 ft-ot,egy üveg pezsgőt és néhány cd-t.A számítógép,hifi,fényképezőgép nemérdekelte,szerencsére.Őt elvitték a fiatalkorúak börtönébe,nem régen engedték ki.KB.volt a gyerek 50kg,most meg úgy néz ki,mint egy jóllakott napközis,van vagy 60kg minimum.Amikor a párom mondta az ügyvédünknek,hogy szerencséje volt a gyereknek,hogy akkor mi éppen dolgoztunk,mert különben szétverte volna,akkor mondta az ügyvéd,hogy inkább nekünk van szerencsénk,mert még mi faragtunk volna rá.Elötte volt frissen járólapozva nálunk/fehér/tök örültem neki,hogy a fekete dzsuvát ott hagyták/port,amivel helyszineltek/,csak elfelejtették közölni,hogy vízzel ne takarítsuk,mert elkennjük.Klasszul néz ki nagyon.Fehér fugában a még mindig virító dzsuva.Igazából nem tudom megválaszolni a kérdésedet,de muszály volt leírnom.Ja,a páromat testisértés vádjával kezelték volna,ha elkapta volna a kis ge*it.
2009. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt magyarországon?Sodorják a fiatalok az utcán a dzsointot és a körzeti rendőr elött szívják...szó szerint!Kiülnek a kocsmaelé és lazán füveznek.Semmit nem tesznek ellenük,és ez csak 2 eset./a tietek és a miénk,én írtam az elöbb is/Ja!Van mégegy sztorim.Egy c*g*ny srácot bevittek a dutyiba,mert egy nénit leütött az utcán,elvette a pénzét és a helyi discóban még az éjszaka vandálkodott stillel.Mit kapott?1 évet és van egy esztergályos szakmája./betanított/
2009. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz megesnek ilyen dolgok épp ezért kell jobban megverni és nyomot nem hagyni. Lődd képen gázpisztollyal aztán tüntesd el a fegyvert. Ha az utcán támadnak meg és van nálad pisztoly lődd képen aztán tűnés. Ha ottmaradsz és rendőrt hívsz ráfaragsz.


Be kéne már vezetni azt a módit mint Amerikában ,h a saját portádon gond nélkül lelőheted a betörőt. Szlovákiában is bevezették voltak is, akik felszólaltak ellene, h micsoda dolog már lelőni, ott elintézték annyival, h nem kell betörni és akkor lelőni sem fognak. Ha áram volt vezetve a veteményes köré és agyoncsapta a tolvajt akkor az legyen az ő baja, hiszen minek ment oda?

2009. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát jogilag annyi a dolog, hogy az arányos védelemnek meg kell állnia, azaz egy simpla lakásbetörésnél hacsak az illető is nem pisztollyan fenyeget, nincs jogosultsága a fegyverhasználatnak.

De ha csak elverte volna, akkor is testi sértésért elítélték volna, konkétan nem egy ilyen ügyet ismerek, szóval inkább ne !!

2009. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Amit az amerikai példáról írt valaki, nos ez magyarországon, magyar emberekkel megvalósíthatatlan.

El tudod te képzelni, mennyi visszaélésre adna lehetőséget? csak hogy egyet mondjak, oda hívod a haragosod a kertedbe, aztán lelövöd, és azt mondod, ő jött be betörni, tehát a jogos önvédelem (méghozzá evidens, ez csak személy-személy között kerülhet elő) igen is szabályozott kell, hogy legyen, mert aztán elszabadul a pokol.

2009. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Gusztustalan ez a világ, úgy, ahogy van.

Istennek azt üzenem ezúton is: Szelektáld a barmaidat!!!!!!!!!

2009. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

18-as:


Amerikában sem úgy van, h automatice felmentik ilyen esetben, csak ilyenkor azt vélelmezik ,h ha lelőtte a saját portáján annak vélhetően oka volt. Ha nincs egyéb tény, ami ezt megcáfolná akkor ezt veszik alapnak. Nálunk meg automatikusan bűnözőként kezelik ilyen esetben. Csak az kéne, h ilyen esetben ne kezeljék már bűnözőként ameddig a vizsgálat le nem zárul. Olyan egyértelmű esetnél mint pl. az, h körbehúzta dróttal a veteményest a portán belül és megjelölte táblákat is tett ki ,h vigyázat áram van benne sőt el is mondta a faluban mindenkinek ,h mit csinált és valaki bemegy és agyonüti akkor ez egyértelmű. Tudott a veszélyről bement tábla is figyelmeztetett rá mégis innentől az ő baja.


Azt a libsi dumát meg hagyjuk, h az emberélet többet ér mint az anyagi javak meg a bűnözőnek is vannak jogai. Lóf*szt. Számomra speciel többet ér annak a tárgynak vagy terménynek az értéke, amiért én dolgoztam meg, én termeltem meg, a saját fizetésemből vettem mint annak az élete, aki el akarja lopni. Egy bűnözőnek pedig ne legyenek jogai joga annak legyen aki ismeri kötelességeit is.

2009. máj. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki, talán valami változás érlelődik ez ügyben is!

(csak győzzük kivárni!)

"A büntető törvénykönyv (Btk.) parlament elé terjesztett módosítása emellett pontosítaná a jogos védelem fogalmát, ezzel a mainál nagyobb mozgásteret adna azoknak, akik maguk kényszerülnek megvédeni testi épségüket vagy vagyonukat a bűnözőkkel szemben. A mai szabályokkal szemben például kimondaná, hogy a sértettnek nem kötelessége kitérni a támadás elől, szembeszállhat a támadóval."

[link]

2009. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!