Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért rúgják ki azokat a...

Miért rúgják ki azokat a buszsofőröket az egyik Volánnál, akik bevallották a médiumoknak, hogy az utasok és a saját életüket veszélyeztetik a lestrapált buszok használatával?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ilyet csinálni 2011-ben, Magyorországon egy állami cégnél?
2011. dec. 15. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert sajnos találni fognak olyanokat, akik még ennél is kevesebb pénzért /kényszerből/ vállalják a munkát akár az életveszélyes buszokkal is. Farkastörvények uralkodnak a munka világában is.
2011. dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

> Hogy lehet ilyet csinálni 2011-ben,

> Magyorországon egy állami cégnél?

Magyarországon egy állami cégnél? Simán!

2011. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden munkaszerződésben szerepel, hogy a munkavállaló gazdálkodásának veszélyeztetése rendkívüli felmondási ok.

Nyilván ha történetesen igazuk van, akkor lehetősük van jogorvoslatra, hiszen ezzel csak súlyosabb jogsértést (gondatlan veszélyeztetés minimum) próbáltak megakadályozni.

2011. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szabad tudni, melyik volánnál volt ez? Csak mert a Vasi Volánnál már több baleset is történt az elmúlt években, én már tényleg félek azokon a buszokon...
2011. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Gemenc Volán (Tamási és Dombóvári járatai)

[link]

2011. dec. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egeszben a legszomorubb hogyha tortenik egy szerencsetlenseg akkor a buszvezetot veszik elo, hogy miert vallalta ilyen buszokkal a munkat na meg a kis halakat miert nem ellenoriztek stb stb stb ha meg szolnak beverik a fejuket. Mondjuk ebben az ugyben a szakszervezetek is fellephetnenek jobban illetve minden egyes buszvezetonek a vegsokig ki kellene allniuk a menesztettek mellett hiszen ha nem teszik veluk is elbannak elobb utobb
2011. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Miért rúgják ki azokat a buszsofőröket az egyik Volánnál, akik bevallották a médiumoknak, hogy az utasok és a saját életüket veszélyeztetik a lestrapált buszok használatával?"


Miért ne rúgják ki?

2011. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Baromi egyszerű a megoldás szerintem.


Nem kötelező felszálni arra a buszra.


Üres buszokkal nemsokáig fog rohangálni az a közlekedési társaság se.


Én sem ugrok fel egy lovaskocsira se, akármennyire is paraszt vagyok, és el lehet onnan költözni ahol IEN állapotok uralkodnak.

2012. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként meg a munkáltatónak kötelessége kirúgni őket, hogy továbbiakban ne veszélyeztessék az életüket ;D


Szerintem mindenki jobban jár, ha gyalogol!

2012. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!