Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizessek elég komoly összeget...

Fizessek elég komoly összeget (közv. Eljárás), vagy menjen az ügy bíróságra?

Figyelt kérdés

Eljárás indult ellenem, mivel egy éjszaka egy szórakozóhelyről hazafelé

szóváltásba keveredtem egy sráccal, aki meglehetősen agresszívan lépett

fel velem szemben mindennek oka az volt, hogy egy ismerősöm nem adta

vissza az öngyújtóját, ezért ő "ki akart oktatni" minket. Megkértem,

hogy hagyjon engem békén, többszöri figyelmeztetés ellenére sem hagyta

abba ezért egyszer ököllel megütöttem az arcán, 8 napon túl, de nem

maradandó sérülést szenvedett. Sikerült az ügyet Közvetítői eljárásra

vinni, de ő 200.000 Ft-ot követel tőlem, amit én nem tudok neki

kifizetni, mivel egyetemista vagyok, és nincs semmi jövedelem. Neki

egyébként már többször volt ügye a rendőrséggel ittas vezetés és

garázdaság miatt. Szerintem ez nem éppen arányos összeg, a káraihoz képest, mivel bejelentett állása sem volt.


2012. jan. 23. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fog polgári pert kezdeményezni, erre szinte mérget vehetsz. Nem kell megijedni, mert csak arra számíthat, másra nem.
2012. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, akkor az közvádas eljárás súlyos testi sértésért. Azért én gondolkodnék. Letöltendő nem valószínű, de ha neked a veszélyes élet megér ennyit, akkor ne fizess.
2012. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyezzetek meg

ha viszel mondjuk 160 ezer ft-ot

akkor is meg tudtok sztem egyezni

ha nem egyeztek meg

kimondja a bíróság, hogy bűnös vagy

2012. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen sérülést szerzett? Attól még, hogy 8 nap után is meglátszik valamilyen sérülés még könnyű testi sértésnek számít. Ha orra vagy más csont tört volna el, esetleg 3-nál több foga esik ki akkor lenne súlyos. Erősen kétlem, hogy egyetlen ütéssel lehet egyáltalán ilyen sérülést okozni. 16. számú módszertani levél pontosan leírja mely eset minek számít.

Persze az is lehet, hogy ismerte az orvost aki kiállította a látleletet ekkor kérheted független orvosszakértő véleményét.

2012. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Súlyos testi sértés bűncselekmény miatt indult a vád ellenem úgyhogy, szerintem ezzel már nem tudok mit csinálni sajnos. Szerintem ő is jobban járna ha megegyeznénk arányosan... mert amit ő kér tőlem az nevetséges, de így meg az ügy bíróságra és megteszek mindent, hogy nem bánjam meg, hogy nem fizettem neki annyit.
2012. jan. 24. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!