Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettem a volt páromat...

Feljelentettem a volt páromat mert megütött és fenyegette a családomat. Ő az egyik haverját hamis tanúzásra kérte. Most nekik fognak hinni?

Figyelt kérdés
Nincs szemtanúm és nagyon aggódom hogy még én járok rosszul pedig én vagyok a sértett. Szerintetek mi lesz?

2012. jan. 25. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most nekik.
2012. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezután mire lehet számítani konkrétan?
2012. jan. 25. 19:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs se látlelet, se tanú, akkor nehéz lesz, legfeljebb ha tudod igazolni, hogy az ő tanúja nem mondhat igazat, mert például ott sem volt. De az is csak fél siker, akkor max bizonyíték hiányában ejtik a vádat. Bár a hamis tanúzás és az erre való felhívás önmagában bűncselekmény.
2012. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze.Neki ez nem nagy dolog mert anya-apa sok pénzt adott neki ügyvédre és hamis tanúra,én meg egyedül vagyok az igazammal.Nagyon el vagyok keseredve,ötletem sincs hogy mi fog történni ezután.
2012. jan. 25. 20:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát ezt sajnos így mi sem tudjuk megmondani. :(

De a bírók elég régóta a szakmában vannak ám, hacsak valaki nem annyira profi hazudozó (és itt nem a hétköznapi hazudozásról van szó!!), az a bíróságon beleroppan, és a bíró egy perc alatt rájön az egészre. Rengeteg ilyet láttam már.

Bíróságon meggyőzően hazudni csakis a legeslegkeményebb bűnözők tudnak.

Hiába beszélnek össze, és tanulják meg, a bírósági hangulat, a keresztkérdések... belebuknak.

2012. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mikor megütött kihívtad a rendőröket? Ha igen akkor igazolniuk kellett a jelenlévő tanúkat, ha nem akkor vallomásodban megemlítetted, hogy nem volt jelen senki más, ekkor bírótól függ elhiszi-e.
2012. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyon könnyen bele lehet bukni egy tapasztalatlan embernek a hazugságba. közöld az ügyvédeddel, hogy hazudni fog a tanúja. Ha egyáltalán behívják, mert a bírónak nem kötelessége meghallgatni.
2012. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy az egyetlen szemtanú aki oda is jött felsegített a földről,utána elment mielőtt megkérdezhettem volna legalább a nevét.

Két dolog lenne egyértelmű: térfigyelő kamera felvétel azon látszana amikor épp futok előle,vagy ha van ilyen Magyarországon és ilyen kis ügyekben is használják a hazugságvizsgáló.Már az én válaszomnál kiderülne hogy igenis megtörtnént az eset.

2012. jan. 27. 21:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha van térfigyelő a környéken, akkor gyorsan szólni kellene a hatóságoknak, mert X nap után törlik, ha nincs semmi.

A hazugságvizsgáló felejtős, nem fogadják el bizonyítéknak semmire. És joggal.

2012. jan. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De jó... :( a felvétel lett volna a legjobb,már gondolkoztam is rajta hogy hol kérdezhetném meg megvan-e még de akkor valószínű az is késő mert három éve volt,csak a nyavalyás per húzódik még mindig..
2012. jan. 28. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!