Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Indított már eljárást vagy...

Indított már eljárást vagy pert valaki ellen a Vatera / Teszvesz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan történeteket várok, akikkel szemben már a Vaterának volt jogkövetelése. Értem ezalatt, hogy komoly szabálytalanságok vagy fórumbeli, sértő, személyeskedő hozzászólásért feljelentették a felhasználót?

Természetesen mind a Vatera, mind a Vatera Fórum Szabályzata lehetőséget ad a felhasználó korlátozására, azonban az érdekelne, hogy ment-e már messzebb ennél az online piactér? Kezdeményezett-e már valaha, valaki ellen bármilyen büntetőpert, kártérítést, becsületsértés vagy hírnévrontást ...stb.?


2012. jan. 28. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem tartja be a vatera felhasználói vagy fórumszabályzatát akkor egyszerűen kitiltják, kizárják vagy moderálják. Ebből nekik nincs anyagi káruk. Senki sem szokott internetes szabálytalankodásért pert indítani. Egyszerűen kitörlik a felhasználót és meg van oldva. Kárt nem tud okozni nekik néhány leütött karakterrel.

Ha meg nem fizeti az eladási jutalékot és az nagyon nagy összeget tesz ki akkor a kitiltáson túl átadják az ügyet egy adósságbehajtó cégnek.


Ha meg valaki más felhasználóktól csal ki pénzt az nem a vatera ügye. A vatera nem vállal felelősséget a felhasználók által indított aukciókért. Annyit tesz hogy készségesen kiszolgáltat minden rendelkezésre álló adatot a rendőrségnek ha azok kérik. Ennyi. A vatera nem pereskedik. Ki van ez találva.

2012. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel kérdésemet, mert létezik becsületsértés magánszemélyek között is. Tehát ha nyiltan, nagy nyilvánosság előtt valakit lehordok a sárga földig, akkor egy feljelentéssel elindul a rendőrségi folyamat, amit majd az elkövető felderítése után polgári perrel lehet megfejelni. Csak ugyebár a Vatera egy Kft., itt nem tudom, hogy működik, ha valaki pl. a piactérre nézve sértő megjegyzéseket tesz. Természetesen kitiltják, csak lehet ennyivel nem zárják le.... Bár szerintem is ez a feladata a moderátoroknak!

Köszi válaszod!

2012. jan. 28. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. És nem csak a vatera más sem. Ilyen dolgokért nem szokás perelni.
2012. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egy banális dolog miatt kitiltottak pár napra a vateráról, közben az egyik nem vaterás oldalon eladtam a terméket és kértem mivel inaktív vagyok engedjék törölni a terméket. Erre ezt írta a vatera: Kérdésére válaszolva tájékoztatjuk, hogy inaktív állapotban nincs mód az aukciók törlésére.


Ha időközben licit érkezik az aukcióra, azt Önnek kell majd tisztázni a Vevővel, ugyanis a Vatera szabályzata alapján, ha egyetlen érvényes licit is érkezik a termékre, a nyertes Vevőnek kell átadnia azt.

Amennyiben nem lesz licit az aukción, úgy Ön tudja majd lejárttá tenni Személyes menüjéből.

Megértését és figyelmét köszönjük!

Erre én ezt válaszoltam:Sajnos ,a mai postával a termék már elment, azt hogy a terméket nem tudom törölni, ez a vatera hibája. Elmennek ÖNÖK A BÜDÖS PICSÁBA:::: A vatera meg nyalja ki a seggem..

Lehet ezért végleg kitiltanak, de ez sem érdekel igazán, a felhasználónak sosincs igaza , csak a vatera szabályzatnak. Egyre jobban utálom ezt az oldalt.

2013. dec. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!