Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ferrari típusú gépjárműben...

Ferrari típusú gépjárműben nyilvántartott Trabant típusú gépjármű bérbeadási szerződés (? )

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye, egy ilyen autó bérleti szerződést meg lehet e kötni? Mi a jogállása ennek? Ha aláírok egy ilyet és elhozom a Trabantot majd ellopják vagy összetörik, akkor a kölcsönbeadó követelheti e tőlem a szerződésben leírt Ferrari árát? Persze a szerződésben az is le van vezetve, hogy Trabantot adott nekem a cég. Persze azt, hogy egyáltalán van e ferrárija a kölcsönző cégnek vagy nincs azt nem tudom, nem kötik az orromra. Ez nem vicc, csak egy elméleti feltevés.

Előre kösz mindenkinek a hozzászólásokat!


2012. jan. 30. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést.
2012. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval: felkeresek egy autókölcsönzőt hogy bérbe vegyek egy Trabantot. Ad kölcsön nekem egy Trabantot, de a bérleti szerződésben az áll, hogy ezentúl a kölcsönbe adott Trabantot a cég Ferrari típusú autóban tartja nyilván, ő onnantól úgy tekinti, hogy Ferrarit vettem bérbe, és ennek megfelelően minden költség így alakul. Ez a lényeg. Ilyen szerződés megköthető e, jogilag helyt állhat e?
2012. jan. 30. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor én erre azt mondom, hogy mindegy hogy ő miben tartja nyilván, mert csak az számít amiben megállapodtok. Ha abban állapodtatok meg, hogy egy Trabant után Ferrari szintű bérleti díjat fizetsz, akkor miért ne. Szerződési szabadság van. Ha összetöröd, akkor viszont csak a Trabant értékét követelheti, mert neki annyi kára keletkezett csak. Tegyük fel, hogy a Trabant ér "tizet", a Ferrari meg "ezret" az egyszerűség kedvéért. Ha totálkárra töröd (amire ha volt egy csöpp eszed úgyis biztosítást kötöttél), akkor a bérbeadó kára: "tíz," nem pedig "ezer". A kártérítés lényege épp az, hogy a károsult vagyona olyan szintre kerüljön vissza, mint amilyen a kár bekövetkezte előtt volt, szóval semmi jogalapja nincs annak, ha egy Ferrari árát kérne tőled, mert akkor a vagyona nőne, és még ő járna jól azzal, hogy te kárt okoztál neki.
2012. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott viszont valami, ami téged érdekelhet. Vedd a következő esetet: kikölcsönzöd a Trabit, amit a kölcsönadó már eladott valakinek Ferrari áron, de úgy állapodtak meg, hogy az átadás-átvétel csak egy hét múlva történik majd (ez is elég életszerűtlen, mert ha egy ilyen jó üzletet csinálsz, nem fogod kockáztatni a dolgot, másrészt az autó vevőjének is az az érdeke, hogy az autót más addig ne használja, mert összekarcolhatja stb., magyarul kára keletkezhet, amit az eladónak kell adott esetben megtérítenie) és ezalatt az egy hét alatt összetöröd. Ebben az esetben a kölcsönadónak kára keletkezett, méghozzá a Ferrari árának mértékében! A magyarázat az erre, hogy a kára ebben az esetben a tényleges káron kívül az elmaradt hasznot (vételár - érték) is magában foglalja, amitől a kis baleseted következtében elesett, mivel a szerződést már nem tudja teljesíteni (lehetetlenülés). Ebben az esetben neked elvileg a Ferrari értékét kéne a kölcsönadónak megtérítened, de a bíróság biztos találna valami módot arra, hogy végül ne kelljen: vagy a szerződésbe kötne bele, vagy a kártérítés mértékét mérsékelné. Mindenesetre érdekes lenne egy ilyen helyzet!
2012. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem értem a kérdést."


Ezzel nem vagy egyedül :)

2012. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!