Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek van egy tankja,...

Ha valakinek van egy tankja, kell hozzá valamiféle engedély?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mekkora az a tartály, és hova rakod, mit tárolsz benne.
2012. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tartályra gondoltam, hanem harckocsira :D nyáron voltunk egy kiállításon ami most beugrott, és kíváncsi lettem, hogy kell-e valami engedély egy olyan masina tartásához
2012. febr. 12. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:

A harckocsi nem tank.

Amúgy szerintem semmi extra nem kellhet hozzá, mert csak fegyverzet nélkülit tarthatsz.

2012. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gatyagumi ***** válasza:

Ha működőképes a hk, és mondjuk bemutatókat akaesz tartani, vagy "hk-vezetős" élményparkot, akkor szerintem valamiféle nehézgépkezelői vizsga kellhet hozzá, nem hiszem, hogy sima B-s, vagy C-s jogsival engedélyeznék. De ez csak tipp.

Az biztos, hogy csak szabályosan hatástalanított fegyverek lehetnek rajta.

2012. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gatyagumi ***** válasza:

Még néhány apróság az eszembe jutott.

Lábon nem szállíthatod sehova, megfelelő tréler és útvonal-engedély kell hozzá.

Tároláshoz a környezetvédelmi előírásoknak megfelelően kialakított tárolóhely kell (gondolj az olajszivárgásra). A terepet is rendesen tönkrevágja, ott is szükséges az eredeti környezet visszaállítása, amit a környezetvédelmi felügyelőség ellenőrizhet.

Nem mindegy, hogy a területen milyen védett állatok élnek, azokat az év melyik szakában nem illik zavarni, mert lehet, hogy ez is befolyásolja az engedélyezést...

Stb.


Lehet, hogy egy ilyen bemutatós csoport weboldalán fel kellene venned a kapcsolatot, és ott rákérdezni, mi a helyzet ezen a téren.

2012. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Látom sok mindennel jár, ha valakinek harckocsija van. De mivel még nem vagyok 18, ezért ez a jövő terve marad. Személy szerint egy csapatot akarok működtetni, akik részt vesznek hadijátékokon, és bemutatókat tartanak (járművekkel). De ez egyenlőre csak egy álom, ami remélem majd a jövőben megvalósul
2012. febr. 12. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy csak a jogosítvány 10 milla.
2012. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!