Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennétek egy osztatlan...

Mit tennétek egy osztatlan közös tulajdon esetében, ha a másik tulajdonos nem gondozza a saját tulajdonrészét?

Figyelt kérdés
Mama 5/6 részben tulajdonosa egy teleknek. A másik tulajdonos a testvére, aki több mint 30 éve nem gondozza a tulajdonát, nem fizet ingatlanadót, víz, villany készenléti díjat, stb. Eddig mindent a mamáék és mi csináltunk, mi fizettünk. Szeretnénk eladni, és ugyan szóban beleegyezett a testvér az eladásba, de nem vagyok biztos benne, hogy alá is írná a szerződést, vagy húzná az időt.(sajnos volt már rá példa, vevő 1 hónap múlva visszalépett) Telefont nem veszik fel, levélre nem válaszolnak, nem lehet velük egyezségre jutni. Ügyvéd két megoldást javasolt; vagy elbirtoklás, vagy költségtérítés jöhet szóba. Nem szívesen mennénk bíróságra, de a helyzet tarthatatlan. Mamámék 80 év körüliek, és már mi sem vagyunk fiatalok, se fizikailag, se anyagilag nem bírjuk. Ti mit tennétek? Ha a költségek elszámolására szavaztok mennyit kérnétek 50 nöl 32 éves gondozásáért?
2009. jún. 4. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

kérd érte az 1/6-od részt, így a mamádé lesz az egész, és eladható. Így még a másik féllel sem babrálsz ki annyira, nem lehet belőle sértődés.

De ha kötik az ebet a karóhoz, akkor nem kell rájuk tekintettel lenni.

hogy mennyit lehetne kérni érte, arra nem tudok írni semmit, mert nem értek hozzá, és nem akarok hülyeséget írni.

2009. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Maguktól tuti nem mennének bele az átruházásba, bírósági ügy lenne belőle ami évekig eltarthat. Az após szívbeteg, nem bírná ki az idegeskedést ami egy tárgyalással jár. Nehéz ügy.
2009. jún. 4. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ennyi év nem gondozás után elperelhető.Csak ugye azt bizonyítani kellene...
2009. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Ezt az 1/6-od részt réges rég megszereztétek azzal, hogy a tulajdonos nem viselkedik tulajdonosként és ti pedig igen (fizetitek, rendezitek, nyírjátok, stb., ő pedig oda se megy). A jog szerint ilyen esetben 10 év elteltével a tiétek az egész. Csak végig kell futtatni az ügyet, nincs min idegeskedni.
2009. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Az elbirtoklás ideje 15 évre emelkedett. A többi azonban stimmel, és én magam is ezt javaslom a kérdezőnek, ha megvan az idő, ez a járható út.

2009. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat.
2009. jún. 5. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!