Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnák a szabad fegyvertar...

Támogatnák a szabad fegyvertartás bevezetését?

Figyelt kérdés

Svájchoz, vagy Finnországhoz hasonlóan.

A válaszokból kérem egyértelműen derüljön ki az is, hogy igen, vagy nem.


2012. febr. 16. 13:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom akkor nálatok csak műanyag kések vannak..."

Azért a konyhakések és a lőfegyverek között bőven van különbség.

2012. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
7%

10es

Az egyedülélő idős embereknek pont, hogy egy automata ami segítene. Mivel a fizikai erőt ami nekik nincs meg helyettesíti a pisztoly. Menekülni saját erőből nem tudnak, megvédeni sem se magukat sem a tulajdonukat. Hát marad a két lövés a fejbe a támadónak, megérdemli és nem okoz több kárt.

2012. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak az szempont, hogy jó emberek kapják e meg. Ha könnyebb hozzájutni, nagyobb lesz a fegyverpiac, mindenképpen több fegyver kerül az országba ennél fogva mindenképpen több fegyver lesz rossz kezekben is. Én azt mérlegelem, hogy ma milyen gyakran történik lőfegyverrel való visszaélés Magyarországon és, hogy viszonyul ez a szám például Amerikához.
2012. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
51%
A fentiekhez még annyit, hogy miért mindenki az éles lőfegyverért van oda? Gázpisztolyt engedély nélkül tarthat otthon, bárki.
2012. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 asmosys ***** válasza:
93%

16:01

12-es


Egy remegő kezű 80 éves akinek az ajtólánc kiakasztása egy 5 perces művelet, az majd karbantartja a fegyvert, tárazza, támadás esetén hidegvérét megőrzi, előrántja és pontosan céloz?

A realitással mikor vesztetted el a kapcsolatot?

Mondjuk ezek után még az is nehezen hihető, hogy valaha elsütöttél éles fegyvert.

2012. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyjából ilyen arányokra tippeltem (60/40 a támogatóknak) ami szerintem a lakosság véleményét is fedi, természetesen országrészenként változóan: keleten valószínűleg többen támogatnák, míg mondjuk Budapest környékén kevesebben.

2012. febr. 16. 17:13
 17/31 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Pedig az engedélyezéssel egyértelműen javulna a bűnügyi statisztika is, meg a börtönök túlzsúfoltsága is.


Gondoljátok csak végig, egy betörő ugye többször betör, mondjuk egy évben négyszer (igen, ez egy lusta betörő) - és valljuk be, kicsi az esélye, hogy lebukik... Majd pár évig(?) a börtönök zsúfoltságát növeli, utána meg ismét betörni jár................


De ha az áldozatoknak fegyvere is van, akkor betör egyszer... megússza. Betör mégegyszer.... azt is. Betör harmadszor - lelövik. TÖBBSZÖR NEM TÖR BE. SOHA. És a börtönben is eggyel több hely marad.


Lehet, hogy cinikus álláspont az enyém, de hozzánk már törtek be. Elvittek régi családi ékszereket, amelyek pótolhatatlanok, elvittek készpénzt - abból nem sok volt otthon - és felforgatták, szétdobálták minden holminkat. Aki ezt átélte már, annak egész más a hozzáállása ehhez a dologhoz.


Igenis, legyen jogom megvédeni magamat, a családomat, és a személyes vagyonomat/vagyonunkat. Ehhez egyébként ELVBEN jogom is van a törvényeink szerint, csak GYAKORLATBAN nincs, mert szegény betörőnek is vannak jogai.


De miért is vannak jogai annak, aki betör - azzal szemben, akihez betör???

2012. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 tetro ***** válasza:
46%

Egyértelműen javulna a bűnügyi statisztika a fegyverektől? Milyen álomvilágban élsz te?

Az USA-ban legálisan lehet fegyvert tartani. A legtöbb államban lőhetsz is a betörőre. Na hol jobbak a betörési és gyilkossági statisztikák, az USA-ba vagy olyan országokban (pl Magyarország), ahol nem tarthat bárki fegyvert? Ez nem költői kérdés, nézz utána légyszi, aztán beszélj inkább hülyeségeket.

Miből gondolod, hogy az egyszerű mezei betörő, akinek eddig szinte esélye sem volt fegyverhez jutni, nem fogja hamarabb lelőni Marikanéni, mint Marika néni őt?

Szerinte ha le is lőnek néhány betörőt, annak mennyi jelentősége lesz a börtönökben lévők számához képest? Elárulom, pontosan 0%.

Az álláspontos tényleg cinikus, de nem ez a legnagyobb baj vele. Hanem hogy üvölt belőle a tudáshiány. Neked nem véleményt alkotnod kellene, hanem inkább olvasgatnod még. Szociológiát mondjuk. Meg utána nézni büntetési statisztikáknak. Több évtizede tudják az USA-ban is, hogy a fegyvertartásnak a bűnözésre SEMMILYEN visszatartó ereje nincsen. És többszöröse az esélye annak, hogy valakit vagy valamelyik családtagját a saját fegyverével sebesítenek meg vagy sebesíti meg önmagát, mint hogy azt önvédelemre használja... És hiába jöttök azzal, hogy szabályozni kell, hogy dobozba legyen zárva, mert az emberi hülyeséget nem tudod kiiktatni. Az USAban is vannak szabályok, mégis ez a helyzet.

Hozzátok már törtek be ezek szerint. Ha lett volna otthon fegyver, akkor meg tudtad volna előzni a betörést? Otthon sem voltál ugye? Akkor valószínűleg a fegyvert is elvitték volna. Lehet a következő betörésnél meg használták is volna. És lám a fegyver máris megtette a magáét.

Ne most össze az önvédelmi jogot a fegyvertartási joggal, akkor sem ha számodra nagyon kézenfekvő az ilyesféle demagógia, köszi.

Az meg mit jelent hogy elméletben jogod van, de gyakorlatban nincs? Pontosan ugyanolyan jogod van elméletben, mint gyakorlatban. Ha betör hozzád valaki, és neked ront egy késsel, leszúrhatod. Elmélet és gyakorlat szinkronban. De ha fegyvertelenül tör be, akkor nem lőheted szét a fejét egy magnummal. Tudom fáj ez neked, de attól még az elmélet és a gyakorlat szinkronban van egymással.

2012. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Shai-Hulud ***** válasza:

#tetro


"Az USA-ban legálisan lehet fegyvert tartani....Na hol jobbak a betörési és gyilkossági statisztikák, az USA-ba vagy olyan országokban (pl Magyarország), ahol nem tarthat bárki fegyvert?"

Kanadában például nincs szabad fegyverviselés. Mégis sokkal magasabb a 100ezer lakosra számított bűncselekmények száma.

[link]


"ha le is lőnek néhány betörőt, annak mennyi jelentősége lesz a börtönökben lévők számához képest?"

Én is tudom, hogy nem sok :-D


"Neked nem véleményt alkotnod kellene, hanem inkább olvasgatnod még. Szociológiát mondjuk."

Vizsgáztam belőle. Nem is rosszul.

"Meg utána nézni büntetési statisztikáknak. "

Lásd a fenti linket.


"Ha lett volna otthon fegyver, akkor meg tudtad volna előzni a betörést?"

Igen.

"Otthon sem voltál ugye?"

De, sajnos otthon voltunk, a nejem is meg én is.

"Akkor valószínűleg a fegyvert is elvitték volna."

Nem hiszem. Tudom használni. Ebből is vizsgáztam, már többször is. Jelenleg is aktív állományban vagyok, fegyveres testületnél. PONTOSAN ismerem a lőfegyver tartásának, használatának szabályait (veled ellentétben).

Ha lett volna otthon fegyverem, SIMÁN LELŐHETTEM VOLNA azt, aki késsel fenyegeti a feleségemet.


És neked szorítottak már kést a torkodnak? Mondták már a füledbe egészen közelről, hogy ha nem nyitod ki a széfet, akkor elvágják a nejed torkát? Te mit tennél ilyenkor? Megfenyegetnéd, hogy feljelented ha nem hagyja abba?


Végülis abban a helyzetben az is bátor cselekedet lenne!

2012. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Nagy butaság mindig az USA-val jönni. Számos európai országban is lehet fegyvert tartani, és ezekben az országokban kiváló a közbiztonság. Arra is van egy szám, hogy az USA-ban a bűncselekmények szinte alig mérhető százalékát követik el legálisan tartott fegyverekkel.

Ezek az esetek is sajnálatosak. De ha ennél sokkal nagyobb lenne a szám, akkor is van létjogosultsága a fegyvertartásnak. Mert önvédelemről egészen addig nem lehet beszélni amíg ehhez nem biztosítják a feltételeket. Nem érdekel mennyivel csökken a bűnözés. Az érdekel, hogy megtudom védeni magam, vagy sem. Most nem tudom.

2012. febr. 16. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!