Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan jogszabály, melynek...

Van olyan jogszabály, melynek értelmében indokolt esetben felfüggeszthető a gyermektartásdíj fizetése?

Figyelt kérdés
Jelenleg semmiféle jövedelemmel nem rendelkezem. Még szoc.segélyt sem kaphatok, mert a párom minimálbérért dolgozik.
2012. márc. 12. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyermektartás esetén "A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll." vagyis nem lehet megszüntetni, akár szabadságvesztés is kiszabható aki tartási kötelezettségének nem tesz eleget.

Rokontartásnál "Nem köteles mást eltartani, aki ezáltal a saját szükséges tartását veszélyeztetné."

2012. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ha az apa részéről semmilyen összeg nem áll rendelkezésre? A semmiből mennyit fizessek?

Sem én, sem a bíróság nem kötelezheti a páromat hogy helyettem fizesse a gy.t-t. Engem is éppen hogy el tud tartani.

2012. márc. 12. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha semmit se fizet és nincs semmilyen vagyontárgya, akkor az állam megelőlegezheti a gyermektartást, de később ezt is be fogják hajtani.
2012. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve lehet kérni a tartásdíj mérséklését, ha a megállapított összeg óta jelentős változás állt be.
2012. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elindítottam a mérséklési pert. 2 hét múlva lesz a tárgyalás. Remélem csökkentik a min.összeget 17300 ról 10e-re. Tudom hogy a bíróság a két félnél azt vizsgálja hogy az elmúlt időszakban beállt-e jelentős változás a jövedelmében.

Nekem megszűnt minden jövedelmem, az exnejem pedig dolgozik pár hónapja.

2012. márc. 12. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!