Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell érteni a káron...

Mit kell érteni a káron szerzés tilalmán?

Figyelt kérdés
Nekem a munkáltatóm többször is nem vagyoni kártérítést fizetett a bíróság kötelezésére mert foglalkozási betegséget okozott, amiért 67% rokkant lettem amiről tudott a bírósági eljárásban, mégsem szólított fel a káraim előterjesztésére. Mos állapotom romlása miatti per van folyamatban, de igénylem három évre visszamenőleg a rokkant nyugdíjam és az elvárható átlagkeresetem közötti különbözetét, ugyanis betegségeim miatt sehol munkát nem folytathattam így a rokkant nyugdíjamon kívül máshonnét anyagi bevételem nem volt. Viszont az elvárható jövedelmemet az alperes munkáltató határozta meg ami bizony magasnak bizonyított, s az én elmaradt jövedelmem is 24.000.060 forint + kamatai. Olvastam hogy az indokolatlan gazdagodást a bíróság elutasítja, a káron szerzés tilalma miatt. No ezt nem értem. Ha valakinek magas a keresete pl mint az enyém, akkor nyilván való az is hogy ez évekre vissza menőlegesen is magas összeget jelent, ami szerintem nem a gazdagodást jelenti hiszen évekre visszamenőleg annyival volt kevesebb a keresetétől a rokkant nyugdíjam. Nem ? Kérem adjanak magyarázatot ügyemben? Köszönöm.
2012. márc. 15. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes a történet..

Munkáltatód fizetette Neked a bíróság által megítélt összeget.

Azt veted a szemére, hogy a Te igényedet nem a munkáltatód terjesztette be?

Ezt Neked kellett volna megtenni, nem gondolod?

Csak egy megjegyzés. Azt hiszem jövedelemKÜLÖNBÖZET címén 3 évre 24milliót megjelölni nem semmi.

Az havi 666000 forint. Ezt a munkahelyet ennyi jövedelemmel azt hiszem sokan irigyelnék! És ez csak a különbözet.

Ha tudod, hajtsd be...

2012. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel a kártérítés igencsak megterhelő a munkáltató részéről ezért ebből le kell vonni az egyéb jogcímen szerzett juttatásokat.


Munka törvénykönyve:

182.§ A kártérítés összegének kiszámításánál le kell vonni

a) az elmaradt munkabérre eső nyugdíjjárulékot;

b) az állami egészségügyi és a társadalombiztosítás keretében járó ellátást;

c) amit a munkavállaló munkaereje hasznosításával megkeresett vagy az adott helyzetben elvárhatóan megkereshetett volna;

d) amihez a munkavállaló (hozzátartozója) a megrongálódott dolog hasznosításával hozzájutott;

e) amihez a jogosult a károkozás folytán megtakarított kiadások eredményeként jutott hozzá.

2012. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos a munkáltatónak kötelessége a munkavállalóját kárainak előterjesztéseire felhívnia , ha tudomást szerzett pl. a rokkant nyugdíjazásáról, amit esetemben a munkáltató elmulasztott. A bíróság elrendelésére a munkáltató adta meg a jelenlegi el értető átlagkeresetemet, ami meglepően magas összeget igazol.A hároméves visszamenőleges kártérítés az a keresetem benyújtásától számít ami már több mint öt évet jelent, mert a per elhúzódott.
2012. márc. 15. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy jogi megfogalmazás, hogy káron nem lehet gazdagodni.

Ezt tudom, ez arról szól, hogy pl. biztosítasz valamit és azt két biztosítónál is teszed, akkor ugye 2x kártalanítanak, ami meghaladhatja a kárértéket.

Esetedben: ha a munkáltató nem szólitott fel (kötelezettsége ellenére) káraid előterjesztésére, akkor kárt okozott Neked és peres eljárásban bizonyíthatod, hogy mulasztást követett el és jár Neked ezért kártérítés. Meg fogod kapni, ami jár Neked).

(Azért nekem sántít itt valami, de ha úgy van, ahogy Te mondod, nyerni fogsz.)

2012. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!