Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Ma bementem egy élelmiszerboltba, mentem egy kört, de nem találtam, amit kerestem, ezért kijöttem. Ahogy mentem tovább, egyszer csak odafut hozzám egy pasi, hogy menjek vele. Egyáltalán nem értettem, hogy mit akar, aztán észrevettem, hogy a bolt biztonsági őre. Bevitt a megfigyelő-szobájába (egyedül volt ő, meg én,26 éves nőként! ), és közölte, hogy pakoljam ki a táskámat.


Életemben ilyen még nem történt velem, olyannyira ledöbbentem, hogy egy ideig csak néztem, aztán elkezdtem kipakolni. Mikor láttam, hogy a vállam fölött néz, közöltem vele, hogy úgysem tudom, mit keres, nézze meg ő. Beletúrt egy kicsit a táskámba, majd mondta, hogy mehetek.

Mondta mondjuk, hogy sajnálja, de muszáj volt ellenőriznie, mert nem vettem semmit, és nem volt nálam kosár (tele volt a kezem, ezért nem akartam azt is cipelni, ha kaptam volna, amit kerestem, az is csak egy kis dolog lett volna, simán odaviszem kézben a pulthoz).


Hogy nem vittem kosarat, az igaz, éppen ezért nem is hisztiztem, de igazából mélységesen felháborít a dolog. A bolt mellett dolgozom, naponta vásárolok ott, néha többször is. Nem egyszer álltam hosszú percekig sorba csak egy csomag rágóért, vagy egy üveg üdítővel, az életemben semmit nem loptam még, és persze nem is tervezem.

Tudom én, hogy ők ezt nem tudhatják rólam, de azért a stílus!! Bevisz egy nőt egyedül a szobába, először még meg is ijedtem. A folyosóról hívott be, mindenki szeme láttára. Megalázó is volt.

Jegyzőkönyvet nem vett fel. (Tényleg a döbbenet miatt nem jutottak ezek ott eszembe)


Szerintetek ez így normális eljárás? Az, hogy nem vittem kosarat, megalapoz egy ilyen bánásmódot?

Megalapozottan vagyok felháborodva? Sosem voltam még ilyen helyzetben...

(Bocsánat, hogy hosszú volt, köszönöm annak, aki elolvasta.)



2012. ápr. 11. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor közölni kell, hogy vagy hívjon rendőrt. Vagy menjen a dolgára.
2012. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, utólag már bánom, hogy ilyen kis megszeppent voltam, de esküszöm, hogy teljesen ledöbbentem. :s
2012. ápr. 11. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:

1 kosarat vigyél

2 visszamehetsz, és beírhatod a panaszkönyvbe


a 60 éves szomszéd néni sírva jött haza, mert szemüveg nélkül sokáig skubizta a feliratokat, és kiszúrták, utána hónapokig nem járt az egyszem boltba :(

2012. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Egy biztonsági őr nem sokat tehet! Megkérhet esetleg, de nem utasíthat! Még ha gyanít is valamit, nem nyúlhat a táskádba, illetve nem vagy köteles kipakolni a táskád tartalmát! Hívjon rendőrt, ha megalapozott a gyanúja, hogy eltulajdonítottál valamit, de Ő semmit nem tehet! Nem korlátozhatja a szabadságjogaidat, ergo nem tarthat az üzletben "fogva"! Simán feljelenteném a biztonsági őrt, a kamara hamar megvonná az engedélyét!

Nem mellesleg szexuális zaklatás gyanúja is felmerül...

2012. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért szexuális zaklatásról szerencsére szó sincsen.

De az biztos, hogy ha nem döbbenek meg ennyire, akkor olyan patáliát csapok, hogy csak na... De az igazság az, hogy a lehető leghülyébben reagáltam: csöndben tűrtem az egészet... Szégyellem is, hogy ilyen kis butus voltam, pedig nem szoktam az lenni.

Most egy "szép" levelet fogalmazok az üzletláncnak, kíváncsi vagyok, kapok-e majd egyáltalán választ...

2012. ápr. 12. 09:01
 6/12 anonim ***** válasza:
azért nem ilyen egyszerü. Nem cipelhet be és nemtarthat föl téged,csak megkérhet. Persze rendőrt is hivhat,de ő csak a munkáját végzi. A kosár azért van mert vinni kell,szerinted neki élmény ez?őtis kibax.ák ha nem ellenőriz át,pedig szerintem tesz rád meg arra lopsz -e,de kell neki a poton 70ezer ft.
2012. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Végül azért kapott megrovást, amit csinált velem, szóval szó sincs arról, hogy ezt várnák el tőle.


Egyáltalán nem úgy járt el, ahogy kellett volna. Kaptam választ a levelemre. Bocsánatkérést.

2012. szept. 17. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez mindig pontosan így szokott történni, bár általában ketten vannak az őrök, az tény. Irigylem azért, hogy van időd egy ilyen rutineljárás miatt reklamálni, jegyzőkönyvet követelni stb., nyilván érdemes egy ilyen esettel eltölteni egy fél napot...
2012. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, éppen akkor volt időm erre, és érdemes volt, mert legalább tettek róla, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő.

Nem normális dolog, hogy teljesen ártatlan embereket ilyen kellemetlen helyzetbe hozzanak. Vigyázzanak a portékájukra, de ne mások kárára. Elvárják, hogy menjünk oda vásárolni, ebből élnek. Akkor viszont ne üldözzenek el megalázó eljárásokkal.

Szerencsére a vezetőség is egyetértett.

2012. szept. 17. 22:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi volt tulajdonképpen a megalázó ebben? Nem mondta azt neked, hogy bűnöző vagy, csak ellenőrzött.


Elkérik a metrón is a bérletedet, vagy megnézi a személyidet a rendőr. Németországban pl. vannak olyan élelmiszerboltok, ahol mindig mindenkinek a táskáját megnézik kifelé menet, el se kezdi a pénztáros lehúzni az árukat, amíg nem nyitottad ki, és nem mutattad meg neki, mi van benne.

2012. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!