Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Agusztus 15-re vagyok kíirva...

Agusztus 15-re vagyok kíirva szülésre. Viszont agusztus 5-én lessz meg a 6. bejelentett hónapom. Igy is kaphatok gyest?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Biztos GYES-re gondolsz? Mert az alanyi jogon jár, tehát kapni fogsz, mert független a megelőző biztosítotti időtől (gondolom 6 hó alatt arra gondolsz)

THGYS-nél ill. GYED-nél kell a megelőző 180 napos biztosítotti idő.

2009. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Te a tgyás-ra és a gyed-re gondolsz, nem a gyes-re, hiszen ez utóbbi nem biztosítási jogviszonyhoz kötött.

A tgyás és a gyed feltétele a 180 naptári nap, aminek az igénylés pillanatában kell meglennie. Vagyis neked azt kell tenned, hogy a tgyás-t nem igényled meg előre, csak a szülés napjától. És reménykedj, hogy a babád ismeri a naptárat és végig bent marad.

2009. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!