Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felbonthatják a szerződést?

Felbonthatják a szerződést?

Figyelt kérdés

Kedves internet szolgáltatómnak írtam nemrégiben levelet kissé alpári stílusban :$

Pár nap múlva jött a tértivevényes levél.


"Az ismételt szerződésszegő magatartás következményeként az ÁSZF. 10. pontja értelmében a szerződést a mai naptól számított 60 nappal egyoldalúan felbontjuk Önnel."


A szerződés 10-es pontja:


"Az előfizetői szerződés Szolgáltató általi felmondásának határideje 60 nap.

Szolgáltató az előfizetői szerződés felmondásáról Előfizetőt írásban, tértivevényes

levélben köteles értesíteni."


Ez megvolt.


"Ha a felmondás indoka az Előfizető szerződésszegése, és az Előfizető a felmondási idő

alatt a szerződésszegést megszünteti, az előfizetői szerződés nem szűnik meg a

Szolgáltató felmondásával. Erről szolgáltató a jogszabályokban meghatározott módon

köteles az előfizetőt haladéktalanul értesíteni."


Vagyis ha nem írok nekik több ilyen levelet akkor nem bonthatják fel a szerződést?


Hogyan tudom bizonyítani, hogy befejeztem a szerződésszegést?


Igaz nem ez volt az első ilyen eset, de régebben (1 éve) nem akarták felbontani a szerződést, csak figyelmeztettek a lehetséges következményekre.


Ha mégis felbontják a szerződést, akkor Ők is megszegik azt. Ilyen esetben kinél lehet reklamálni?


Ha az előfizető szerződésszegése miatt bontják fel a szerződést akkor 1 évig nem köthetek újat az adott címre. De ha a 60 napos felmondási idő alatt én bontom fel a szerződést, amit 8 naposa határidővel tehetek meg akkor köthetek újat? Vagy ha már ők elindították ezt akkor én már nem bonthatom fel?


2009. jún. 21. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Nem kellett volna nagypofájúskodni.

Egyszer már szóltak, most cselekszenek. Őszintén én sem maradnék veled szerződéses viszonyban. A szerződés feltételezi, hogy mindkét fél tiszteli egymást.

2009. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

2 hónapig könyörögtem neki, hogy csináljanak valamit, mert használhatatlan a netem.

A végén kénytelen voltam máshonnan modemet szerezni (mivel az volt meghalva). És ne küldjem el őket a halál f@szára?

2009. jún. 21. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!