Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjemet nagy értékű lopás...

A férjemet nagy értékű lopás miatt kihallgatásra idézte a rendőrség. Nagyon félek, hogy benntartják előzetesbe! Mekkora ennek az esélye? (Ügyvédet nem tudunk fogadni, rengeteg pénzt kérne) Készüljek fel a legrosszabbra?!

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha tanúként megy akkor nem fogják bent tartani,hisz ő nem bűnős csak látott,esetleg halott valamit...Ha benne van nyakig ő is...nos akkor lehet aggódni...de ezt ti tudjátok,hogy mennyire van benne a lopási ügyben.Ilyen esetben kérhet kirendelt ügyvédet....persze csak akkor ha ő is bűnős,és van félnivalója...
2009. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

A legjobb vádlott mindig tanúból lesz. Nem vádolhatják meg egészen addig, amíg nincs kellő ok a vádra. Viszont a tanúvallomása már megalapozhatja azt, hogy vád alá helyezzék. Tipikus gyakorlat, hogy a vádolni kívánt személyt tanúként idézik, és a tanúvallomás közben-után vádolják meg. És igen, akár előzetesben is benntarthatják, ha befolyásolhatja a szabadlábon védekezése az ügyet. (Összebeszélés, bizonyítékok eltüntetése stb.)


Amit tudni kell a férjednek, hogy maga (vagy közeli hozzátartozója) ellen terhelő tanúvallomást nem köteles tenni, ebben az esetben jogos indokkal megtagadhatja a tanúvallomást.

2009. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Az előzetes letartóztatás elrendelésének komoly feltételei vannak (pl.: szökés, elrejtőzés, tanúk megfélemlítése, bizonyíték megsemmisítése, stb.), és amit leírtál az alapján még nem lehet megállapítani, hogy elrendelik-e vagy sem. Meg persze az sem mind1 milyen minőségben hallgatják ki, ha gyanúsítottként akkor azt követően további feltételek esetén elrendelhetik az előzetest de hangsúlyozom emellett van számos kevésbé drasztikus kényszerintézkedés is (pl lakhelyelhagyási tilalom, házi őizet)
2009. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek.Háát....van félni valónk mert gyanúsítottként idézték be.Ezért gondoltam arra,hogy esetleg benntartják,hátha kiszednek belőle valami fontos infót.Ti is voltatok már hasonló szituban?Vagy esetleg ez a munkátok?Többek véleménye az,hogy ha nem tesz vallomást akkor tuti benntartják.Ááá,már nem tudom mit gondoljak,csak úgy vagyok vele,hogy jobb ha felkészülök a legrosszabbra.
2009. júl. 6. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A terhelt nem köteles vallomást tenni, így pusztán azon az alapon, hogy valamit kiszedjenek belőle nem tartható bent, ha gondolod itt utánanézhetsz az előzetes letartóztatás és a többi kényszerintézkedés feltételeinek, mert gondolom ismered az eset körülményeit nagyjából be tudod lőni mire számíthass.

[link]

129.§-tól

Egyébként ha van kérdés még szívesen megpróbálok válaszolni, bár még nem vagyok jogász- 1 év elválaszt:).


11:31-es voltam

2009. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

11:31-es!

Köszönöm a gyors és kielégítő választ.Megnéztem a paragrafusokat,kicsit megnyugodtam,remélem nem lesz gond a férjemmel.

Ha lesz még kérdésem,itt fogom feltenni Neked és előre is köszönöm a válaszodat. Ja.. és gratulálok a tanulmányaidhoz,nagyon érdekes(és gondolom nehéz is)pályát választottál,sok sikert kívánok a leendő munkád során!

2009. júl. 6. 22:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Még most is a paragrafusokat olvasgatom de most már csupán csak érdekesség képpen. Talán egyszer joghallgató leszek.....tényleg nagyon érdekes!!!
2009. júl. 7. 00:09
 8/8 Csiri bá' válasza:
Remélem felkötötték. Én a golyót is sajnálnám tőle. Úgy biztosan nem lopna többet :)
2013. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!