Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon mennyire van...

Magyarországon mennyire van jelen a megélhetési orvvadászat?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy valaki nem tud olyan gyakran enni húst, ahogy szeretne, mert nincs annyi pénze ezért kimegy a mezőre és sutyiban lepuffant 1-2 kacsát meg ilyesmit.

2012. jún. 29. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem jellemző. Magyarországon akinek van fegyvertartási engedélye és fegyvere, az általában nem küzd megélhetési gondokkal.
2012. jún. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jellemző dolog. Esetleg a vadászoknál van ez, de nem megélhetési problémákból kifolyólag.
2012. jún. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ott puffantani, fateromék fiatalkorukban Wartburg-gal ütötték el az őzeket meg nyulakat és megfőzték :D Jó gyerekek voltak...

Amúgy szerintem sem jellemző.

2012. jún. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet az illegális lövöldözés nem jellemző, de hurkozás, csapdák használata jellemző ma is( nyúl, őz stb.. )
2012. jún. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az típus amire te gondolsz hogy 2 hete nem ettünk húst ezért lövünk pár galambot, vagy fácánt, szerintem nem nagyon van jelen. Főleg, hogy ezeknek az embereknek fegyverük sincs. A hurkolás csapdázás azért nem annyira ritka jelenség.


A másik típus, amikor az orvvadászat célja egy kis plusz, fekete bevétel, ez azért sokkal elterjedtebb. Ilyenkor nem valami éhenkórászok vadásznak. És gyakran legális fegyverrel.

2012. jún. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a téli hónapokban legjellemzőbb a hurkolás,legtöbbször a barnák csinálják és eladják a húst mert a segély mellett még több kárt tudnak csinálni az országnak.na meg a falopás.
2012. jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lófütyit, rendőrök hozzák nekünk a halat és a vadat. A Mosoni Dunán éjjelente el van rekesztve a torkolat! A gönyüi kikötőben gyakorlatoznak a rendőrök nappal éjjel meg lopnak.
2012. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kuglofff11 ***** válasza:

Területfüggő, de jellemző. Éjjellátóval, hangtompítóval ellátott poskával, vagy számszeríjjal természetesen orvvadásznak. Azok buknak le jellemzően, akik értékesíteni próbálják a vadhúst. Általában a tanyavilágban (ahol gyorsan kereket lehet oldani, és van tér) ismert ez a jelenség, és ráadásul rafináltak az orrvadászok. Általában az orvvadászok maguknál kevés vadhúst tartanak, ill. a fegyvert/fegyvereket, hurokelemeket nem otthon a házukban tartják, hanem egy kiszáradt fa odújában, vagy egyéb rejtekhelyeken.

Három része van ennek sztem:

1. megélhetés (nem túl gyakori sztem)

2. a vadászat szeretete, a préda elejtésének élvezete (csak éppen nem telik rá, vagy megbukott az illető a fegyvertartási engedélyezésen pl. a pszichológiai vizsgálat, vagy büntetett előélet a legvalószínűbb)

3. egyszerüen kilövi a vadat és eladja (bűnözés), és brutális károkat okoz.

2015. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!