Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyes lenne ha a családi...

Helyes lenne ha a családi pótlékot az iskola kapná meg?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy ezt úgy is a gyerekre kellene költeni tehát:Az iskola ebből fedezné a tankönyveket az ebédet az osztály kirándulást az egyen köpenyt vagy ruhát,a bérletet.stb.ami maradna évvégén meg kapná a szülő.A mai számítógépes világban az adminisztrációt 1-2 ember eltudná végezni iskolánként.Így a pénz is oda jutna ahova a választó polgárok szánták.Ráadásul munkahelyet is teremtene.
2009. júl. 13. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem helyes.
2009. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom hogy mennyi munkahelyet teremtene, de az igen sokba kerülne - szerintem a családi pótlékok fele rámenne. Ezt ki fizetné?

Egyébként a cs.p.-ot nem csak a tanulásra lehet/kell költeni, és mind a nevében is van CSALÁDI - mi köze ehhez az iskolának?

2009. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legfeljebb annyi, hogy a tanuló gyermek után jár, tudtommal.
2009. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Helyes lenne. nekem van egy ismerősöm, aki ált. iskolában tanít, és a gyerekeknek még a ceruzát is Ő veszi meg, és a havi 50 (Ötven) forintos osztálypénz beszedése is problémát okoz. (és még az egyéni higiéniáról nem is beszéltem) Volt rá példa, hogy a gyerek azért nem ment iskolába egy hétig, mert nem volt cipője! (Borsod megye)
2009. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jónak tartanám, ha így lenne. Kimondva, kimondatlanul egy célcsoport miatt lenne így. Könnyen előfordul, hogy nem arra költik, akiért jár (gyerek). Ugyanitt fordul elő a legtöbbet, hogy a gyerek nem is jár iskolába, mert... Ezzel azért kényszerítve lenne valahol az iskolára, ahol legalább ragadna rá valami, ha már ott van. Ugyanis ugyanebben a csoportban a legalacsonyabb az iskolázottság. Ami hátulütő lehet: hogy esetleg néhány szülő elhanyagolná a gyereket, mondván, hogy kap a suli pénzt, hát nevelje. Az adminisztráció megoldható lenne abból a pénzből, amit most sem a gyerekre költenek nagyon sokan.
2009. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Így ebben a formában nem.

A családi pótlék, mint ahogyan a neve is erre enged következtetni családi, vagyis ott is kéne maradnia. A csp minden gyerek után jár, vagyis akár nevezhetnénk gyerekes pótléknak is. Az én egy éves gyermekem is kapja, nyilván ő nem jár iskolába, de még bölcsődébe sem.

Amire itt utaltok az egy létező dolog, erre találták ki a mostani csp rendszert, pontosan azt, hogy ha valamelyik családnál veszély van (pl. nem a gyerekre költik), akkor ott a akár a csp 50%-ig természetbeni juttatásként adhassák. Szerintem ez jó, bár az 50% néha szerintem kevés.

2009. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A rendszer ki építésére nem hiszem hogy szükség lenne mert egy mezei számítógép kell hozzá meg egy könyvelő ,könyvelő programmal,amit akár valamelyik iskola elkészíthet vizsga munkaként.A gyeses korosztálynál valóban ki kellene dolgozni egy természetbeni megoldást de óvodánál már nem olyan nagy a probléma mert ahogy nézem már felét elvinné az étkezés.Az ellen állást AZ a bizonyos népcsoport jelentené,aki nem tudná elinni,játék gépezni,és az önkormányzatoknak sem kellene ezeket a pénzeket kifizetni pluszban.
2009. júl. 14. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!