Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2008 év elején kötöttem...

2008 év elején kötöttem szerződést a T-Mobillal, tartozásom keletkezett. Átadták az EOS-nak, melytől most jött új címemre fizetési felszólítás, kamattal együtt 200ezer ft. Mit tehetek én, ill. mit tehet az EOS? A válaszokat köszönöm.

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs a neveden semmi akkor nem sokat!
2009. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

EOS-az egy pénz behajtó cég szerintem énekem is volt tartozásom szintén a t-mobilnál nekem is kb 200-e

nekem a intrim justina cégnek kellet fizetnem

2009. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Feltételezve, hogy a követelés jogos (mivel nem írtad, hogy jogtalan lenne), amit Te tehetsz: kifizeted az összeget, ha egyben nem tudod, akkor megállapodsz velük részletfizetésben. Általában rugalmasak ezek a követelés-kezelők, ha látják a fizetési hajlandóságot, akkor adnak lehetőséget részletfizetésre.

Amit ők tehetnek: ha nem fizetsz, akkor küldenek ki újabb figyelmeztetést, és ha ezekre nem reagálsz, akkor telefonon, és/vagy személyesen is felkeresnek egyeztetés céljából. Ha minden eredménytelen, és továbbra se fizetsz, akkor kiadatnak egy fizetési meghagyást számodra, ami az átvételtől számított 15. napon jogerőssé válik, feltéve, hogy nem adsz be ellentmondást (ha jogos a követelés akkor nincs mire alapozni, max időhúzás céljából lehet beadni, de ezzel is csak a fizetendő végösszeg nő, mert minden költséget rád fognak terhelni). Innentől kezdve a meghagyás olyan, mint egy jogerős bírói végzés, az alapján inkasszót nyújtanak be a folyószámládra (ha van, és ha több van akkor az összesre), amit annyit jelent, hogy az oda érkező pénzt automatikusan nekik utalják át a követelés erejéig. De innentől gyakorlatilag akármit lefoglalhatnak amit a tied, szóval nem kéne idáig elmenni.

2009. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is az EOS-hoz ment csak nekem pannonos. Részletfizetést kérhetsz. A teljes összeg 30%-át be kell fizetned és akkor megadják a részletfizetést, kb.egy évre.

ha nem teszed inkasszózák majd lassan a számládat ami k .urva kellemetlen, ( mert minden befolyó jövedelmet levehetnek, egészen a nyugdij minimumig ( 24 e forint asszem ) majd a fizetésedből vonják le. ( mitán beérkezik melóhelyedre a végzés. Amúgy tapasztalataim során egész normálisak. Ha be tudod fizetni a 30 % ot akkor minden oké, nekem nem volt rá annyim, ezeken mind keresztül mentem.

2009. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is náluk kötött ki a 10 évvel ezelőtti Matáv tartozásom. 68 000 Ft +120 000 Ft kamat és kezelési költség. Bementem és alkudtam velük: kifizetem a tőketartozást 6 havi részletben!

Belementek, és most fizetem 11333 foritos részletekben.

Kikötöttem, ha az utolsót is befizetem, akkor adnak egy igazolást, hogy többel nem tartozom senkinek. (nehogy utána majd a kamatot is elkezdjék követelni)

2009. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!