Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon létezik törvény...

Magyarországon létezik törvény internetes zaklatásra?

Figyelt kérdés

2012. aug. 19. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mert letudod tiltani az illetőt.Hogyan zaklat?Melyik oldalon?Vagy hol?
2012. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom,de szerintem nincs külön internetes zaklatásra törvény.

[link]

2012. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyenről, bár ha vki jogtalanul fel tesz rólad egy videót vagy egy képet amiről Te nem tudtál vagy nem engedélyezted akkor ha jól tudom azért lehet feljelentést tenni személyi jogok megsértése miatt. De, hogy internetes zaklatás ellen lehet e vmit tenni azt nem tudom. De a legtöbb helyen van letiltás funkció bár a Facebookon nagyon sokan olyanokat is letiltanak akik nagyon be se jelentkeznek oda :(
2012. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem meg a zaklatas az zaklatas, mindegy, hogy hol zaklatnak, ugyanugy tehetsz feljelntest...
2012. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ahogy telik az idő, rá kell döbbennem, hogy teli van a net beteg állatokkal. Tudni akarom, hogy ha történik valami, akkor alkotmányos jogom ellene lépni, feljelentés formájában, vagy hasztalan és semmi értelme..

Nem meglepő módon, Magyarországon nem véd a törvény.

2012. aug. 20. 21:24
 6/10 anonim válasza:
Ki zaklat?
2012. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
micsoda hulyeseg ez?ha valaki zaklat egyszeruen csak letiltom.ezt miert kell tulbonyolitani?maga a kerdes is folosleges.vagy ha valaki zaklat kuldj neki egy virust.:D
2012. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

macika001 Fogalmam sincs, hogy melyik nemhez tartozol... De tételezzük fel, hogy egy 50 kilós alig 160 centis fiatal nő vagy. Egy beteg ember mindenhol megtalál. Az összes weboldalon. Függetlenül attól, hogy mindenhol más a neved, az e-mail címed és a jelszavad.

Ezek után zaklató leveleket ír, te letiltod, mert ugye mekkora technikai vívmány. Regisztrál másik néven újra elkezd zaklatni és aztán észre veszed, hogy feltörte az összes profilodat. Facebook, myvip, iwiw, skype, msn, twitter, google+, mindent tud rólad. A magánéletedben vájkál, letörli a barátaidat, megfenyegeti őket - a te nevedben- és eközben kiderítheti a telefonszámod, pontos címed, az összes adatodat. BÁRMIT. Aztán éjjelente megcsörren a telefon, nem szól bele senki, bármeddig képes tartani a vonalat, a maximum hang amit kivált az a lihegés.

Egyedül élsz, miközben egy ilyen embernek vagy kiszolgáltatva. Késő este végzel a munkahelyeden, egyedül mész haza, egyedül vagy otthon egész éjjel. De egyáltalán nem veszélyes egy ilyen ember.. Kéérlek..

Mert ugye tök alap dolog, hogy egy 50 kilós nő simán megtudja védeni magát bárkivel szemben.


Mindegy hányszor tiltod le, mániákus, új néven regisztrál.


Ja, ha szerinted, erre nem kéne védelmet nyújtani, ha ez egy teljesen szar kérdés, akkor nagyon, de nagyon tudlak sajnálni.


"Vagy ha valaki zaklat küldj neki vírust" Annyira humoros vagy, hogy ez szinte felülmúlhatatlan.

2012. aug. 24. 20:37
 9/10 nicola73 válasza:
Kedves Kérdező. Szerintem teljes mértékben igazad van. Internetes zaklatás egy elég komoly probléma a mai világban. Igenis aki tapasztalt netező bármit megtehet hogy ártatlan áldozatát ülözze. Találtam egy oldalt ezzel kapcsoltban, ahol egy kék szám híható, ha valakinek ilyen problémája van : [link]
2012. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen az összes eddigi választ értékeltem! Köszönöm a normális kommentárokat és, hogy próbáltatok utána nézni a dolognak!
2012. aug. 24. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!