Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Arra vagyok kivánccsi hogy...

Arra vagyok kivánccsi hogy lehetséges-e az hogy internetes adás-vétel után csalóvá minősítettek?

Figyelt kérdés
Tavaj év végén azaz 2011 decemberében egy internetes oldalon eladtam pár dolgot összesen 20100 Ft összegért!A terméket átutalással ki is fizette az illető,amit a jóváírás után postáztam!2012 július első felében kaptam egy idézést tanú meghallgatásról a városunk rendőr kapitányságától!Ahol tájékoztattak,hogy csalás miatt feljelentettek,mert az illető nem kapta meg a terméket!Én hiába bizonygattam,hogy feladtam,természetesen mondták,hogy mutassak valami kézzel fogható bizonyítékot!7 hónap elteltével nem tudtam bemutatni a postai csomagszállítot,mivel ember nincs a földön,aki ennyi ideig tárolja azt!Most ismét behívtak ma,és ismét meghallgattak,természetesen semmi nem tudtam mondani,mint előző alkalommal!Most ugyebár "csaló" vagyok,aki várja a büntetését!Hozzáteszem,kínomban,mivel,hogy nem vagyok egy nagy rendőrségre járó,és bíróságra járó beleegyeztem,hogy kifizetem a 20100 Ft ot az illetőnek!Természetesen ez nem így működik,mert miért is ne lenne bonyolítva a dolog!Azt a választ kaptam,hogy bíróságra kell majd mennem,Budapestre,ami nekem kb. 400 km oda-vissza!Erre azt mondták,h nem kell megjelennem ,ha nem akarok,de a bíróság nélkülem is dönt!Beletörődtem,hogy nincs mit tennem,döntsenek felettem jelenlétemen kívül!Már csak az a kérdésem volna,hogy milyen döntésre számíthatok,így ártatlanul!Azaz én tudom,hogy ártatlan vagyok,de bizonyítani nem tudom!Tehát a 2011 Ft on felül milyen egyéb költséggel / szankcióval kell számolnom??!!Jó volna ha valaki aki hozzáértő válaszolna nekem,mivel állítólag az ügy 2-3 hónapot is tolódhat,én pedig addig nem tudok nyugodtan lenni,mert sejtelmem sincs mire kell számítanom!Köszönöm előre is!

2012. aug. 31. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

"Már csak az a kérdésem volna,hogy milyen döntésre számíthatok,így ártatlanul!"


Ugyanolyanra mintha bűnös lennél.

2012. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"7 hónap elteltével nem tudtam bemutatni a postai csomagszállítot,mivel ember nincs a földön,aki ennyi ideig tárolja azt"


Attól a posta még egy évig megőrzi az infót, talán ki kellene kérni, akár hatósági segédlettel.

A sértett tudja-e igazolni, hogy bármilyen módon megpróbálta veled felvenni a kapcsolatot mielőtt a hatósághoz fordult?

2012. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1978. évi IV. törvény 318§:

"Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el."


Mivel te 2011.12 -ben a hatályos szabálysértési értéken felül esik (20.000 forintot meghaladó érték) így Csalás kis értékre vétségben marasztalhatnak el. Gyanúm szerint kötelezni fognak az okozott kár megtérítésére, és felfügg.szabadságvesztést fognak rád kiszabni.Karhatalmi segítséggel próbáld meg bevonni a postát, ők valószínűleg fognak tudni Téged igazolni.

2012. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Postáról kikéri a bíró. Csak hívd fel a figyelmét rá. Egyszer menj el a tárgyalásra, ügyvéddel, majd pereld be rágalmazásért, és persze követeld az uti és birói költséget tőle.
2012. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!