Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért büntetőjogi kategória...

Miért büntetőjogi kategória egy adott történelmi eseményről kifejtett különvélemény?

Figyelt kérdés

Egyrészt tudományfejlődési a kérdés: a politika miért avatkozik be a különböző tudományágakba? Ez nem csak holokausztra vonatkozik, hanem a kommunista népirtásokra is.


A kérdés másrészt jogi természetű: az alaptörvény IX. cikk (1) bekezdése biztosítja a véleménynyilvánítás szabadságát. Akkor hogy is van ez?


2012. okt. 19. 15:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%

Na akkor most vagy egy szélsőséges liberális vagy aki azt akarja hogy bárki bármit mondhasson... Az vagy?


Vagy a történeti tények érdekelnek de akkor meg mit hozakodsz elő a véleménynyilvánítással???

Amit tényekkel tudsz igazolni azt eddig is mondhattad!

A kommunista népírtásokat és a holokausztot is bizonyította a történelemtudomány! Ezt a bíróság el is fogadja! Nem értem mi a problémád pontosan???

A holokausztot 67 éve lehet nyiltan kutatni! A szovjet népírtásokat meg még most is csak akadozva mert orosz barátainknál rengeteg a vezetésben a volt KGB-s és nem nagyon engedik!

Na most mit tudsz csinálni az oroszokkal ha nem hagyják és akadályozzák a történészeket!


A magyar politikusoktól meg ne várj előrehaladást!

Egyrészt mert a fidesz-kdnp koalicióban valoszínű több a volt ügynök mint az egész mszp-ben valaha volt!

Másrészt a fidesz és a Jobbik is kinyilvánította hogy prioritás az oroszokkal való jó kapcsolat! Innentől ők se fognak sok vizet zargatni hogy a magyarok had kutassanak az orosz levéltárakban... :)

Az mszp alapból felejti a dolgot, az lmp meg a fene tudja mit csinálna...


Hát ez a nagy büdi helyzet...

2012. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem a véleménynyilvánítás van megtiltva. Nyugodtan helyeselheted ártatlan emberek százezreinek lemészárlását, a te dolgod, lelkiismeretedre van bízva.

A holokauszt tagadás azért büntetendő, mert a célja nem a véleménynyilvánítás, hanem a gyűlölet szítása. Azért kellett odaírni a kommunizmus bűneit is, hogy a drága hobbináci honfitársaink ne mondhassák, hogy "bezzeg a kommunisták bűneit lehet tagadni". Hát mostmár nem lehet, bár egyébként se volt rá nagy érdeklődés.

2012. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a klasszikus liberalizmus szélsőséges eszmének számítana így a XXI. század hajnalán. :)


Hozzátenném: én nem tagadom egyiket sem, csak nem értem, hogy egyrészt a politika miért avatkozik bele tudományágakba, másrészt - és számomra ez a fontosabb - hogy a véleménynyilvánítás szabadsága miért nem érvényesül úgy, mint az Egyesült Államokban.

Lehet előhozakodni ilyen dolgokkal, hogy gyűlölet, lelkiismeret, erkölcs, stb., de a szólásszabadságnak pont az a lényege, hogy az embert akkor is kifejthesse a véleményét, ha az ellentmond a hatalom által képviselt morális, vallás, illetve egyéb nemjogi normáknak és ideológiáknak.

Ez a szabad társadalom egyik alapja: a hatalom nem kényszerítheti rá a saját normarendszerét az emberekre. Nyilván ha a kijelentésemmel konkrétan népirtásra, bűncselekményre szólítok fel, illetve más természetes vagy jogi személy jó hírnévhez fűződő jogait sértem, az nem tartozik bele a véleménynyilvánításba. Viszont ha valaki a saját erkölcsi normáit akarja rákényszeríteni az emberekre, illetve ha az már érv egy büntetőjogi perben, hogy valakinek az érzékenységét sértjük, akkor nagy baj van, és akár be lehetne tiltani a csúnya szavaktól kezdve mindent.

2012. okt. 19. 15:57
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Valahol igaza van a kérdezőnek. Ez a törvényi hozzáállás nagyon hátráltatja egyes történelmi kérdések értelmes megvitatását. Most ha én arról vitatkozok valakivel, hogy a holokauszt/kommunizmus során nem úgy, vagy nem annyi embert végeztek ki, akkor büntethető vagyok? Nagyon sok forrás, beszámoló ellentmond egymásnak mindkét rendszer népirtásairól, ha én a kevésbé brutális információt fogadom el, akkor gyakorlatilag a másik ,,nagyobb" bűnt tagadom. Ez semmire sem jó...


Másrészt pedig ilyen elven lehetne büntetni az osztrák, szerb, román népirtások (pl. Mádéfalva), Mohács, a tatárjárás, Trianon, Augsburg, stb. tagadását is. Ja, hogy azokra nem lehet kárpótlást kérni vagy megfelelő érdekek szerint büntetni? Akkor az már más...

2012. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Na így már értem a kérdésed lényegét!

Amerika szerintem (sajnos) szélsőségesen liberális! Ott akármilyen nyilt náci eszmét megengedhetsz magadnak. Nem véletlen hogy a kurucinfo is oda ment! Ott is van egyfajta "szólásszabadság" értelmezés.


Ehhez képest Európában a szólásszabadság erősen egybe forrt a kisebbségek védelmével és azok "érzékenységének" figyelembevételével.


Igazából a társadalom szabja meg hogy mi a szólásszabadság. De ha peche van a társadalomnak akkor ezt egy párt beszabályozza nekik aztán onnantól úgy marad és nem tudják jó ideig megváltoztatni.


És mint máshol is írtam, a demokrácia egy tanulási folyamat. A társadalom nem lesz demokratikus azért mert szabad választások vannak. Ott működik jól a demokrácia ahol ez 50-100-150 év alatt kialakult.

Mi meg még csak most kezdtük...

2012. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem csak történelmi tényekről nem fejtheted ki a véleményed nyíltan. 1-2 hete linkeltem egy hírt, ahol egy biológus biológiai témában fejtette ki a véleményét. Ez az állásába került.
2012. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tomala ***** válasza:

A szólásszabadság alapjog. Alapjogot korlátozni lényegében csak egy másik alapjog érdekében lehet.

Jelen esetben ez a másik alapjog a kommunizmus és a holokauszt áldozatainak, és hozzátartozóiknak méltósághoz fűződő joga, amelyet a jelenlegi politika szerint sért, ha valaki letagadja a tragédiájukat.


Az már másik kérdés, hogy ezt a politika jól látja-e, illetve ez-e a helyes módja a probléma kezelésének. Szerintem jobb, ha mindenki mondhat, amit akar.

2012. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ismet egy holokauszthoz is kapcsolodo kerdes, amit NEM zsido tett fel.
2012. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok zsidógyűlölő, és nem kedvelem a holokauszttagadást, de én sem értem hogy miért kell szimplán azt büntetni, ha valaki szerint nem történt meg. (az már egy másik kérdés ha mellé még a legtöbb holokauszttagadó ott szidja a zsidókat ahol csak tudja, de önmagában ez tényleg nem fair hogy a tagadásért büntetnek.
2012. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es jól látja.


És azért megnézem hogy ki az aki nem Jobbikos vagy zsidógyűlölő de alapvetően a holokausztot csak kitalációnak tartja! Szerintem ilyen ember nincs!! Vagy akkor hazudik arról hogy gyűlöli-e a zsidókat...


Mert akinek semmi baja a zsidókkal az egyszerűen elfogadja a töriórán tanultakat és kész.


Hisz mutass egy embert aki kategórikusan tagadja a Vikingek létezését vagy mondjuk Hannibál hadjáratát csak úgy... a történelmi bizonyítékok ellenében!!!


Csak az tagadja a Holokausztot aki zsidógyűlölő és a komcsi népírtást aki maga is komcsi és védené őket!!

2012. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!