Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csehországban tényleg legális...

Csehországban tényleg legális a marihuána fogyasztása, nálunk mért nem, van rá esély? Bővebben alul.

Figyelt kérdés

Arról olvastam már egy cikket régebben, hogy lehet termeszteni, viszont a "learatása" és eladása tilos. Nemrég pedig azt hallottam, hogy már ott is legális az árulás, vétel, akár Hollandiában.

Magyarországon vajon legális lesz valamikor? Miért nem akarják?

Illetve Szlovákiában? Ott az egyik párt szeretné ezt bevezetni, de csak odáig jutottak, hogy enyhíteni akarják a büntetést, tehát nem börtön, hanem 2g-ig figyelmeztetés, 2g felett figyelmeztetés és elkobzás, 5g pénzbírság és elkobzás. De még nem fogadták el, jövő év elején döntenek. Legalább is ezt olvastam.

Mi okból nem akarják legalizálni? Nem azért érdekel mert használnám, bevallom próbáltam már, de nem ezért érdekel.

Végül is ha legalizálnák akkor ez bevétel is lehetne az országnak, ezen kívül kis mértékben fel is számolhatnának a maffia által irányított drogbiznisznek.

Várom a válaszokat, ha lehet értelmes válaszokat.



2012. nov. 9. 01:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

kérdezőnek: de ne becsüld le a lelki függőséget. teljesen szétcseszi az illető motivációját, ha nagyon túlzásba viszi a zöldet. legelemibb célokat is nehezen tűz maga elé. félre csúszhat az élete.


ésszel kell csinálni minden ilyet és tartani a mértéket és nem lebecsülni a kockázatokat. de ettől még félni sem kell tőle és tiltani sem. ahogy az ejtőernyőzést sem. attól, hogy valaminek vannak veszélyei egy értelmes ember képes azt kezelni.

2012. nov. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 bumbi02 ***** válasza:

ilyen erővel az alkohol miért legális? és a cigi? mivel ezek legálisak a fű is lehetne legális, hány alkoholista ember van... és hányan cigiznek? arra is ugyanúgy rászokik az ember mint akár a fű-re ha hajlamos a rászokásra, de pl volt egy haverom aki ugyan cigizett, de volt hogy hónapokig rá se gyújtott mert olyan kedve volt. szerintem simán lehetne legalizálni, és az embereket nem etetni a sok szarral, hogy ez hú mennyire káros hú mennyire függő leszel.. miért az alkoholtol meg a cigitől nem? és nem káros? dehogyisnem... sok gyökér ember aztse tudja mi ez pontosabban utánna se nézett, nem is érdekli a dolog, de rámondja, hogy ez mekkora rossz dolog , nem szabad, stb. na azt hiszem elmondtam a véleményemet az emberekről meg erről a dologról is elég rendesen. amerikai ebbe is előrelépést tett, hogy a néppel megszavaztatta, ismerősöm lakik coloradoba, ő most jól járt... :)



Igaz.. Ha azok is függőséget okoznak, akkor miért ne legyen még eggyel több dolog a piacon ami függőséget okoz? Amúgy meg tudnád indokolni, hogy miért kellene legalizálni? Igazából akinek igénye van rá, szerez most is. Ismerőseim is folyton füveznek, megoldják hogy megszerezzék. És mint mondtam, a fiatalok miatt nem engedélyezném. Most illegális, így azok jutnak hozzá, akik nagyon szeretnének, tehát kicsit bonyolultabb a hozzájutás, de azért megy. Így a 13-17 évesek annyira nem ők elszopogatják a vodkás üveget hétvégente. Viszont ha legalizáltatják, akkor nagyjából annyira lesz nehéz nekik hozzájutni, mint az alkoholhoz, vagy cigihez most. És mivel az alkohol is sokaknak arról szól hogy minél olcsóbban, minél gyorsabban, minél jobban rúgjunk be, ezért nagyjából a fű is erről szólna nekik. Felesleges tönkre bszni sokak életét még ezzel is. Nem azért mert a fű ördögtől eredő dolog - bár nem látom értelmét, hogy miért jó, és még életemben nem próbáltam -, hanem azért, mert sokan nem képesek "használni".

2012. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

bumbi02: bocs, hogy én válaszolok. szerintem a használók nagyon kis töredéke cseszi el vele az életét. de tényleg.


egészségügyi célokra is lehet használni. ha utána olvasol zöldségként is fogyasztják, ahogy nincs pszichoaktív hatása. de pl ezt nem lehet, ha nem legális mert túl sokba kerülne ilyen árakon. eleve fájdalomcsillapításra, kedély javításra használhatnák idősek is. akik most nem élnek vele.


de szerintem a fő érv az az, hogy nehogy már a rendőrségtől kelljen rettegni, egy ilyen ügy miatt. egyszerűen nem normális, hogy egy felnőtt nem tehet azt az életével amit akar. olyan, mintha az állam az anyja lenne aki megmondja, hogy mi a jó neki és ah nem azt teszi jön az erőszak.

2012. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
10essel meg a 13assal meg hasonlo velemenyuekkel ertek egyet.
2013. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!