Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem teheti ki az ingatla...

Miért nem teheti ki az ingatlantulajdonos a bérlőt, ha nem fizet?

Figyelt kérdés

Pont ma volt egy ilyen riport a tévében. A tulaj bement saját lakásába, ezért rabosították.

Ha felmondja a szerződést a tulaj, akkor kirakható a bérlő?

Itt csak a bűnözőknek vannak jogai, Győzikék országa?


2012. nov. 15. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen törvények vannak!Ő a tulajdonos és magánlaksértést követ el. A saját lakását sérti meg? De ez még nem minden nem fizetik a rezsit !Persze egyet tehet. Kikapcsoltatja az összes szolgáltatást, mert az az ő nevén van!
2012. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Igen ilyen törvények vannak. Nővérem is ezért nem adja ki a lakását senkinek inkább mert nem akar rosszabbul járni. A nővérem kint él Angliába lassan 1 éve a lakása üresen tátong már 1 éve, annyi hogy én 2-3 hetente szoktam elmenni oda 1,5 óra út autóval kicsit körbe nézni meg szellőztetni. Én beköltözhetnék oda, de a munkahelyem messze van onnan barátnőmnek meg még messzebb lenne. Ez van sajnos
2012. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na! az ilyen és ehhez hasonló idióta törvényeket kellene módosítani Orbánnak és a Fidesznek nem az alkotmányt meg a munkatörvénykönvet!
2012. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem írtak olyan szerződést, hogy ha 2 hónapig nem fizet akkor szerződés megszünik és a bérlő köteles elhagyni az ingatlant. Ha aláírta a bérlő akkor ki lehet rakni.
2012. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nemfizetés esetén felmondható a szerződés és így jogcím nélküli lakáshasználat miatt kirakható.

De azért egy jogilag képzettebb véleményét várom.

2012. nov. 15. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Az egy dolog, hogy ő a tulajdonos, de nem jogosult a dolog birtoklására, mivel azt kiadta más számára. Úgyhogy nem mehet be az ingatlanba (mintha haszonélvező használná a lakást, a tulaj akkor se mehet be). Persze ellenőrizheti a lakás állapotát, de a bérlő tudtával.

Csak kis részt láttam az adásból, de a tv szokás szerint szenzációhajhász módon ködösít, mivel a tulaj feltörte a zárat, majd elvitte az ajtót is...

Azt nem tudni, hogy ajánlott levélben egyáltalán felszólította-e az ott lakókat a szerződés felbontására és a lakás elhagyására. Ha ez megtörtént volna indíthatna lakáskiürítési pert majd kártérítést követelhet a számlák és az ott tartózkodó időtartamra. Az is elég tévhit, hogy egy ilyen per évekig eltart.

Megvan az egésznek a törvényes menete, ha erőszakkal dobná ki az önbíráskodás lenne.

2012. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!