Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorú írhat a vásárlók...

Kiskorú írhat a vásárlók könyvébe? A vásárlók könyvének kézhez adását mióta lehet feltételekhez kötni? A vásárlók könyvét mióta lehet eldugott helyen tárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapi napon Szekszárdon a Széchenyi utcán történteket írnám le, hosszú lesz de szerintem érdemes végig olvasni!


Barátnőmmel bementünk egy táska boltba, ahol Augusztus végén vett egy hátizsákot. A táska értéke 9000Ft, 4 hónap alatt elszakadt, márkája Converse.

Szerettük volna, ha kicserélik vagy valami lesz azzal a táskával. (Emlékeztek régen volt a FILA őrület, hát még azok a táskák is tovább tartottak, pedig olcsóbbak voltak mint ez a táska bár tény, hogy a FILA is márka, szóval ez lehet nem volt jó példa. Lényeg a lényeg, 9000Ft -ért nem 4 hónapra veszünk táskát iskolai célra.)


Az eladó azt állította, hogy a Converse -nél tulajdonos váltás volt, így az új tulajdonos nem vállal garanciát az előző tulajnál eladott termékekre. Közölte, hogy ő ezt csak megvarratni tudja, de csak kívülről, belülről a táska szakadt lett volna. Értelmetlen lett volna a varratása, mert látszott, hogy az anyag el volt vékonyodva, mintha 50x ki lett volna mosva (a táska egyik napról a másikra szakadt el, tehát nem lett vele várva heteket, hogy kijöjjön minden hibája!!).

Kértük a panaszkönyvet, amire az eladó ideges lett és ahhoz a feltételhez kötötte a panaszkönyv odaadását, hogy írja bele a barátnőm azt, hogy "Az eladó a javítást felajánlotta, de nem fogadtam el.", persze én mondtam a barátnőmnek, hogy írja nyugodtan és írja oda a végére, hogy "mert a javítás nem lett volna teljes körű". Az eladó megtudott volna ölni a tekintetével, amikor elhangzott a számból az a mondat.

Az eladó fel volt háborodva, hogy miért a könyvbe írunk, miért nem, a Converse -nek. Hát kérdem én, mi közünk van a Converse -hez??? Nem a Converse -től lett véve a táska, hanem ebben a boltban (ami egy viszonteladó ugye).

Az eladó állította, hogy ha írok egy emailt akkor az hivatalos papír, (közben folyamatosan sértegetett) majd mondta nekem:


Ő - "nem vagy tisztában a dolgokkal"

Én - "ez nem igaz, nem most jöttem le a falvédőről"

Ő - "na álljon meg a menet, az any*d lehetnék"

Én - "Kit érdekel?"

ő - "Úgy látszik nem kaptál rendes nevelést any*dtól"

Én - "Így van, és akkor el lehet dönteni, hogy ki a b*nkó"


Majd kilökdösött a boltból, azt állította, hogy én neki azt mondtam hogy ő b*nkó. Azért nem egészen, legfeljebb céloztam rá. A sok sértegetés után úgy gondolom az volt a minimum, hogy kifelé menet az ajtóban megszólaltam, hogy "h*lye k*rva", majd utánam futott a Széchenyi utcán és arcon vágott a sok ember szeme láttára, hogy én ezt hogy képzelem. Barátnőm ekkor még benn volt, majd ott neki panaszkodott, hogy én mekkora b*nkó vagyok és a párjával fenyegetőzött az eladó.


Pár órával később, édesanyámmal visszamentünk a boltba, majd az eladó pofátlan módon próbált engem a saját anyámnak mindennek elhordani, hogy én milyen szemétláda voltam. Elismerem, volt 2 szó, amit nem kellett volna, tudjuk miről beszélek, de azon kívül én az eladót egy szóval nem sértettem meg, nem voltam ideges, az eladó állította, hogy én vagyok az ideges, persze az eladó folyamatosan ordítozott a boltban, mint a fába szorult féreg (amikor a barátnőmmel voltam ott).

Amikor látta édesanyámon, hogy megtudná folytani az eladót, és kérte ismét a vásárlók könyvét azonnal lapult, futott a könyvér. Próbálta védeni magát eleinte, hogy én őt h*lye k*rváztam, stb. Mihelyst szóba került, hogy és mi volt az a "nem kaptál rendes nevelést any*dtól" szöveg, azonnal terelte a témát. Persze édesanyám jelenlétében, szóba került az is, hogy a jegyzőkönyvet én és a barátnőm nem vártuk meg a táskáról (készséges volt az eladó édesanyám jelenlétében, nagyon érdekes). Hát szó sem volt jegyzőkönyvről, mikor mi voltunk ott.



Nem költői kérdések, hanem komolyan érdekel:

Kiskorú írhat a vásárlók könyvébe? Ha igen, vannak feltételei? Létezik olyasmi, hogy kiskorú csak nagykorú jelenlétében írhat a vásárlók könyvébe vagy ez teljesen hülyeség?

A vásárlók könyvének kézhez adását mióta lehet feltételekhez kötni? (hogy ezt írjunk bele, meg azt)

A vásárlók könyvét mióta lehet eldugott helyen tárolni?

Szekszárd Széchenyi utcán, a főutcán, hogy lehet így viselkedni egy eladónak? Az egy jó hírű bolt kéne legyen...

Értem én, hogy védeni kell azt a könyvet, de azért álljon már meg a menet. Ha veszek egy evőeszköz szettet a tescoban, akkor nem a nagykerhez fordulok, hanem a tescoba viszem vissza ha valami bajom van vele, NEM???? Hát ilyet még nem éltem, persze én az eladót nem bántottam, nem ütöttem vissza neki és nagyon nagyon nagyon jól tudom, hogy én nyugodt voltam a boltban tehát pontosan tudom mit mondtam, és NAGYON figyeltem arra, hogy mit mondok (persze miután kilökdösött a boltból úgy gondolom, hogy lényegtelen volt mit mondtam neki), tehát ezért vagyok biztos abban amit mondtam! Ismerem magam, eltud gurulni a gyógyszer, de most meg is voltam lepődve magamon, hogy nem volt elborulva az agyam.


Hirtelen ennyi. Kíváncsi vagyok hasonló sztorikra, véleményekre. :)


2013. jan. 3. 09:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, nyugodtan kell lehordani őt a föld alá.


[link]


Ebből kiderül, hogy igazad volt (nem beszélve arról, hogy jelenthetnéd az eladót a fogyasztóvédelemnek, pénzbírsággal büntethető). Úgyhogy ezért tisztellek is, hogy kiálltál az igazadért, amire sokan képtelenek.

2013. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ha kiskorú vásárolhat akkor be is írhat a vásárlók könyvébe (csak, hogy tisztázzuk a lehetőségeket) ... tehát nem lehet megtagadni senkitől a beírás lehetőségét, továbbá azt sem mondhatja meg, hogy mit írhatsz be


nem csak az számít, hogy mit mondasz, hanem, hogy hogyan mondod, tehát itt most senki nem tudja megállapítani, hogy mennyire volt sértő a fellépésed

2013. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeteket! Jöhet még, érdekelnek további vélemények!
2013. jan. 3. 09:25
 4/21 Andizsuzsi ***** válasza:
43%

A bolti eladónak nem volt igaza, az eljárása nem volt korrekt. DE.


"én nyugodt voltam a boltban tehát pontosan tudom mit mondtam, és NAGYON figyeltem arra, hogy mit mondok"


Ha te nyugodtan, és nagyon figyelve lebunkózol és k*va anyázol másokat, akkor valóban baj van a neveléseddel.

2013. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a felhasználóneved elég válasz, az amúgy nem létező kérdésedre.
2013. jan. 3. 09:52
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bunkózás nélkül is meg lehetett volna uszni az egész sztorit (mindkét részről) ha azt mondtad volna neki, (az eladónak) hogy a Fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulsz az üggyel.


Kiskorú is írhat a vásárlók könyvébe amúgy. (Nincs megkötés, hogy ki írhat bele és ki nem... aki vásárol az írhat bele - persze ha tud írni).


Amúgy én is jártam hasonlóan egy márkás hajfestékkel, és én egyből a gyártónak írtam, nem az üzletnek ahol vettem, és kaptam két másik ugyanolyan terméket, plusz egy bocsánatkérő levelet. Szerintem is megpróbálhattátok volna a Converse-t is.


Amúgy meg igen, 4 hónap után a javíttatást köteles elvégeztetni az eladó. Más kérdés, hogy azt nem fogadod el, mert belül nem csinálja meg, de akkor meg megint a Fogyasztóvédelmi hatóság hatásköre az elbírálása.

2013. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
Ha a gyártó nem vállal garanciát, akkor a boltos nő a varratáson kívül mást nem tehetett, akármit is írsz a könyvbe. Az meg, hogy lehülyek*rváztad, nem a minimum, hanem maximális tahóság. Anyukáddal támadni pedig gyerekes dolog.
2013. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét (6. és 7.) hozzászólást.


7. hozzászóló: Elfogadom a véleményed, erre utaltam is a témában, hogy volt 2 szó amit nem kellett volna.

2013. jan. 3. 10:12
 9/21 Pro Patria ***** válasza:
20%

Büsze vagyok rád:) Mindenkinek ilyen öntudatos vásárlónak kellene lennie.


A boltos azért beszélt mellé, mert azt hitte, gyerek vagy, meghunyászkodsz, ha azt mondja, feltételei vannak meg dumálmindenféle tulajdonoscseréről. Nem jött be.

A vásárlók könyvét azért nem akarta odaadni, mert annak nyoma marad a főnöke előtt, és az ő fizetését húzzák meg miatta...


Jól tetted, mit tettél. Végülis kártalanítva lettél?

A mai elvadult világban már elfelejtik, hogy a szolgáltatók vannak miértünk, és nem fordítva. Nem véletlenül ez a megnevezés.

Nekem buszozással volt hasonló élményem, majdnem bíróság lett belőle, végül kártalanítottak. Majd ha lesz hangulatom, leírom, mert hosszú, és telefonról körülményes.


Egy másik eset, ami viszont abszolút nem volt negatív, volt egy Sió üdítőnk, amiben valami koszdarab volt. Mi egyből a cégnek írtunk, szinte azonnal bocsánatkérő levelet kaptunk, és nem sokkal később egy karton üdítőt kaptunk ajándékba, aminek ára (főleg hogy a szállítást sem mi fizettük) többszöröse volt annak az egy palacknak.

(Igaz, mi egy magas gyümölcstartalmú nektárt vettünk, a csomagban pedig szűrt gyümölcsitalok voltak, de így is jól jártunk - főleg, hogy az akkor boltokba még szerintem nem is került, új, 12%-osról 25%-osra emelt üdítőket küldték, így elsők között lehettem, aki itta.)

Ugyanezt egy Rauch-nál már nem biztos, hogy így tudtuk volna intézni. Már csak ezért is megéri magyar terméket venni.

2013. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Puszta érdeklődés:és azzal,hogy mindenki szidta mindenkinek az anyukáját,azzal legalább megoldódott a problémátok?
2013. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!