Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag tehetek valamit ha...

Jogilag tehetek valamit ha folyatosan beszólogatnak mert az utcájukban sétáltatom a kutyám? Burkoltan vagy nyíltan meg is fenyegetnek.

Figyelt kérdés
Bár gondolom semmit, mert szerint a kutyásnak sosem lehet igaza. :( :@
2009. szept. 6. 20:23
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*tapasztalatom szerint
2009. szept. 6. 20:23
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak sétáltatod,nem szólhatnak semmit.De ha a kutyád az utcájukban piszkit,vagy jelöli a fákat,házakat,akkor igazuk van.
2009. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
A kutyáim lányok nem jelölnek, kutyafuttató nincs a városban. Az ürüléket felszedem, de a pisivel mit csináljak?? Amúgy ott úgysem pisilnek. Indok, hogy nem tud aludni a gyerek, mert naponta egyszer amikor arra megyek, az ő 3 kutyájuk visít (nem tudnak más hangot kiadni, amolyan "harcikutyák" ahogy a köznyelv nevezi őket)
2009. szept. 6. 20:38
 4/29 A kérdező kommentje:
És avval fenyegetnek hogy véletlenül nem figyelnek amikor állnak be a kocsival és majd kijönnek a kutyáik. Ez több háznál is megtörtént. Ugyanevvel a gyerekindokkal. Mindegyiknél nagy és veszélyesebb kutyák laknak. És mindenhol fenyegettek, hogy kiengedik. Amúgy még fiatal vagyok, másik is sétálnak arra és azoknak nem szólnak mert idősebbek. Meg az ablakból fenyegetőznek és a gyerekeiket uszítják, hogy néz fúúj ott jön már megint...
2009. szept. 6. 20:41
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
A köznyelv hmmm ha nem tudod milyen akkor ne degradáld harci kutyának, nekem is olyan van amit a tudatlan bun@k harci kutyának titulálnak pedig nem az és folyton megjegyzik hogy mi ez nem szokott ugatni csak ritkán akkor meg ugat és nem nyüszög meg vonyít. Ha nem oda végzik a dolgukat az utcába akkor teljesen jogosan mész arra nem szólhatnának tenni mit tehetsz. Semmit senki nem fog itt ebben az országban ezzel foglalkozni, kiábrándítalak. Szerintem nyugodtan sétáltasd arra és mond meg ez egy szabad ország.
2009. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk is szokták sétáltatni a kutyákat, és ilyenkor ugye az összes kutya ugat. Szóval én sem csípem ezeket az embereket akik a kutyájukat sétáltatják. Ott van nekik a kert, nem elég az?
2009. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%
de elég persze, maradj is ott te is, hisz elég az neked nem?
2009. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Az utca KÖZTERÜLET, bárki használhatja!

Abba az utcába mehetsz be, ahova csak akarsz, akár a kutyáddal is, nincs olyan törvény, ami ezt megtiltaná.


Arról nem te tehetsz, ha az utcában "lakó" kutyák a te kutyáidat megugatják : ez a dolguk!

(Amúgy a kutyák az idegeneket és a postást is vadul megugatják, akkor most tiltsuk ki a postást az utcából?)


Ha a kutyád a fák tövébe pisil, ezzel senkinek nem okozol kárt a közterületen, a szilárd ürülékét nyilván összeszeded utána, így semmi törvénybe ütközőt nem követtek el!


Szép is lenne, ha egyes emberek megszabnák, ki mehet be az ő utcájukba, vagy ki nem?... 8-o

Mert ezzel az erővel bárkibe beleköthetnek, hogy oda többet be ne tegye a lábát, stb., akár kutya nélkül is.


Érdekes, én 20 évig éltem vidéken, minden háznál volt kutya (nekünk is), soha nem volt problémám, ha kutyások sétáltak végig az utcában és az én kutyám is őrjöngött rajta egy sort. Kinéztem és elégedetten konstatáltam : milyen kis okos a kutyu, minden idegent jelez! ENNYI!


Rögtön tudtuk, ha az utcába belépett egy idegen : a kutyák azonnal jelezték! :D


De a kutyák ugatnak a sünre is, a postásra is, a becsöngető házalókra is... Ez a dolguk!


Nem a kutyákkal van a baj, inkább a sok hülye emberrel!

2009. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van egy nőstény fekete párducom, nemigen hoznak felénk kutyákat. :D
2009. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Képzeld kutyás vagyok ismerem a kutyafajtákat. Igen az emberek ezeker harci kutyáknak hiszi. És csak visítani tudnak az elkorcsosult testük (orr, görbe lábak) miatt. Gondolok itt bullterriert és valamilyen keverékre, majd leközelebb megnézem. Csak sajnos az ő kutyái sosem sétálnak, kerítés helyett fal van és a kertben csak beton...

A másik hozzászólónak meg üzenem, hogy nem tudja milyen szükségeteleti vannak egy kutyának akkor sajnálom az ő állatait! Alapvető szükséglet a séta és a szocializáció a környezet felé.


Amúgy egy másik beszóló rotija egyszer "véletlenül" kint volt és majdnem megölte a kutyáim, mert épp pórázon voltak és nem volt időm elengedni. Ez a kutya ahányszor meglát egy kutyát, verekszik. Szerintem ez veszélyes. Ha nincs ott akkor a kutyám akkor engem harap meg?


Ezek ellen nem lehet tenni valamit?

Amikor közlik, hogy ha mégegyszer erre jövök kiengedik Pengét (roti), a német juhász, vagy véletlenül nem figyelnek pda amikor beállnak a kocsival? Nekem ezt szó nélkül tűrnöm kell és elkotródni?

2009. szept. 6. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!