Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elítélhetnek ezért valakit a...

Elítélhetnek ezért valakit a bíróságon? Komoly büntetés jár ezért?

Figyelt kérdés
Ha pl valaki koncerten biztonsági őr, és sok a rendbontó, az egyik rendbontó fel akar mászni a VIP szektorba, ami nagyon magasan van, de nem oda szól a jegye,elkezd vitatkozni a biztonsági őrrel, aki nem engedi fel, a rendbontó kívülről kapaszkodik a korlátba, a biztonsági őr látja, hogy már kevés a rendbontó ereje, ennek ellenére sem engedi fel, hanem nyomja lefelé, a rendbontó megcsúszik, mélybe zuhan és szörnyethal...
2013. febr. 15. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Most hoztak ítéletet egy ilyesmi ügyben főiskolások vagy egyetemisták buliztak. Úgy emlékszem, elítélték, de felfüggesztették a végrehajtást. Esetleg keress utána.
2013. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Éppen tegnap néztem a tévében egy hasonló történetet. Egy 20 éves srác halt szörnyet mert a korláton kívül akart felmászni az emeletre de az önkéntes biztonsági őr nem engedte. Mivel marakodtak egymással, és a kezét is feszegette, így a bíróság úgy döntött hogy a biztonsági őr hibája hogy a srác szörnyet halt.

3 év börtönbüntetést kapott, amit jó magaviselettel akár másfél évre rá szabadulhat is. Azzal indokolta a bíró az enyhe ítéletet hogy az elítélnek nem volt soha priusza, ígéretes jövő állt előtte, becsületes ember volt. Hát ha úgy vesszük neki is vége, mert büntetett előítélettel se egyetem, se jogi pálya..

2013. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A biztonsági őr felelsősségre vonható. Egy képzett emberről van szó, nem csupá egy utcáról behívott markos legényről, és tudnia kell, meddig mehet el. Ilyen helyzetben fel kellett volna ismernie, hogy a zuhanás súlyos sérülésekkel járhat, ami nincs arányban azzal, hogy, uram bocsá', éppen drágább helyre bejut. Simén megtehette volna, hogy felhúzza, és kivezeti a helyről, majd a rendőröknek átadja a delikvenst.
2013. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egy képzett emberről van szó, nem csupá egy utcáról behívott markos legényről, és tudnia kell, meddig mehet el"


Hát ja. A biztonsági őrök a két hónapos képzésükkel valóban roppant kvalifikált embereknek mondhatók. :)

2013. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ja. A biztonsági őrök a két hónapos képzésükkel valóban roppant kvalifikált embereknek mondhatók. :)"


- Ezt meg kellene tanulniuk. Ha nem, akkor is vállalják, hogy eszerint tudják ellátni a feladatukat.

2013. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pachenkoooo válasza:

Az a furcsa, hogy nekem is megvan mellékszakmának a vagyonőr okj, de én még 9 hónapig tanultam nappali rendszerben. Komoly vizsgával, gyakorlattal, önvédelemmel stb. Most meg tele van minden ilyen meg olyan csúcs képzésekkel, 3 hét!! alatt. Hát kérem szépen... Ezért van meg a vélemény a vagyonőrökről.

Amúgy ebben a helyzetben tényleg fel kellett volna húznia az őrnek az illetőt, pláne ha még egyértelmű volt, hogy ereje elfogyott és nem tud visszamászni. Aztán ha nagyon értetlen akkor meg rendőrt hivni.

2013. márc. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!