Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik valamilyen EU-s...

Létezik valamilyen EU-s szervezet, ahol panaszt tehetek?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem külföldre egyetemre magyar állampolgárként, magyar érettségivel (Németországba), minden kiírt feltételnek megfelelek (2 emelt meghatározott tárgyakból, felsőfokú nyelvvizsga), a kinti felvételi rendszerben MAXIMÁLIS pontszámom van, mégsem tanulhatok abban az országban, mert az ő szavukkal élve "nem veszik figyelembe" az egyik kiegészítő érettségi tárgyamat... nos mert kiegészítő érettségit tettem belőle.


én ezt diszkriminációnak érzem, hiszen mindenhol azt írják a német hivatalok, hogy ha az én magyar érettségimmel jogosult vagyok itthon felsőoktatásban tanulni, akkor azzal az EU-n belül más országokban is tanulhatok.


ilyen ügyben hol tehetek panaszt?


2013. márc. 12. 18:35
 1/2 ZETAS ***** válasza:

Első körben a német egyetemen az ottani KTB-nek megfelelő szervezettől kell egy elsőfokú határozatot szerezned és megkérni őket, hogy tegyenek javaslatot illetve írják le milyen kiegészítő feltételeknek kell megfelelned.

A kérelem benyújtása előtt olvasd el az ottani TVSZ-t és vedd fel a kapcsolatot az ottani HÖK-el, hogy pontosan ismerd a jogszabályi hátteret.

Ha meghozták az elsőfokú ítéletet, de az neked nem jó mehetsz a rektori másodfokú ítéletre, illetve próbaperes eljárást indíthatsz az illetékes bíróságon az ügyedben.

Itt biztos kiderül, hogy milyen jogszabályok a vonatkozóak az esetedre és megszületik az döntés, amit már el kell fogadnod. Ezután egyéb szervezetnél nyafogni már nem érdemes.

2013. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

én itt egyetemmel nem kerültem kapcsolatba, mert az ottani felvételi központ jelezte, hogy nem jók a papírok, nem továbbítják az egyetemekre.

nos a kiegészítő feltétel az, hogy visszamegyek az időben 10. osztályig és felveszem a tárgyat fakultációnak, vagy visszamegyek az időben az érettségimig és úgy vizsgázok, hogy ez ne kiegészítő, hanem szintemelő vagy ismétlő érettségi legyen.


ebben leginkább az a dühítő, hogy a honlapon, amire hivatkoznak, hogy ott kell informálódni a követelményekről, csak az emelt szintű érettségit jelölik meg követelménynek, és amíg nem kapják meg lefordítva, hitelesítve stb. az érettségi papírokat, nem világosítanak fel ilyen dolgokról, mint a kiegészítő érettségi hátrányos megkülönböztetése.


elméletileg egy német hivatal foglalkozik az ügyemmel, a teljes középiskolai bizonyítványom náluk van, hogy ők majd az alapján hoznak egy egyedi döntést. ez ott tart, hogy 7 hónapja nem történt semmi előrelépés, ha felhívom őket, akkor kitérő választ adnak.

2013. márc. 14. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!