Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az embenek sokszor a saját hibája is, hogy meglopják pl. a metrón?

Figyelt kérdés

Most egyik ismerősöm sírt nekem,hogy ellopták a pénztárcáját benne 1000 ft volt meg az iratok személyi meg stb.

Egyáltalán a pénztárcába miért kell ott tartani a személyit,iratokat?

Én a pénztárcámban csak a pénzt tartom ,és azt sem hordok sokat,mert,ha ellopják vagy eltűnik akkor lesz@rom,de az iratokat külön irattartóban hordom.

Nem tudom miért kell az iratot is ott tartani?

Nem gondolják,hogy ez sok utánnajárás,ha eltünnek az iratok?

Mit gondoltok?



2013. márc. 24. 20:54
 1/10 szántóvető ***** válasza:
94%
az én hibám ha kirabolnak?na ne etessél már.és ha teszem azt lefújnak a metrón arról is én tehetek?ne tegyem ki a lábamat otthonról?
2013. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Már mért lenne a saját hibája? Ha te le teszel húszmillió forintot a kocsmaasztalra és utána hazamész aludni, akkor én azt köteles vagyok ellopni?
2013. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként nem lehet megtenni, hogy 20 irattartód és 8 pénztárca legyen nálad. Vagy te esetleg női kis táskával közlekedsz, hogy minden elférjen?


Ráadásul kirabolni sem kötelező.

2013. márc. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Tudjatok róla, hogy 3 napon belül lehet jelenteni egy áldozatsegítő szervnél (nem a rendőrség), és akkor az igazolásukkal illeték nélkül beszerezhetők az okmányok - NEM MINDEGY Ft
2013. márc. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Zsebtolvajok mindig is voltak és vannak! Tőlem még soha nem loptak el semmit, mert úgy teszem el, hogy ne legyen könnyen ellopható.
2013. márc. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én például mindig úgy hordom a pénzem, irataim, hogy ne legyen hozzáférhető.De például anyám, akit már boltban is megloptak, vesztette is el pénztárcáját, a mai napig nem tanult az esetekből.Állandóan kifityeg a szatyorból, zsebéből a tárca.Ha rászólok, még meg is sértődik.
2013. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A krimonológia egyik aldiszciplínája, a viktimológia kutatja ezt, hogy ki hogyan válhat áldozattá, és az a tanulság, hogy igen, vannak, akik "bevonzzák" a bűncselekményeket magukra.


Nem pontos kifejezés az, hogy a "hibája", hiszen nem tudatos a legkevésbé sem a dolog, de leegyszerűsítve igen, van ilyen, tudományosan igazolható.

2013. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A sértetté válás soha nem lehet saját hiba. Az az elkövető hibája teljes mértékben, mivel az ő deviáns viselkedése okozza.

Amire te gondoltál kérdező szerintem az áldozattá válás. Nagy ereje van a szavaknak. Van olyan aki tudatosan elővigyázatos, gondol arra, hogy ne őt szemeljék ki, ne váljon áldozattá, és van akit ez nem érdekel.

Erre valóban a legjobb példa a zsebesek. Számtalan média foglalkozott már ezzel, a megelőzésre szólítva fel a lakosságot. Ezzel a szakterülettel foglalkozó rendőrök osztják meg a praktikákat, hogy mire kell figyelni.

Rengeteg féle trükk létezik, és persze rengeteg védekezés is.

Kerülni kell a közvetlen tumultust, a közvetlen testi kontaktust (tömött busz, metró). Az értékeidet ha lehet cipzáros zsebbe, vagy nem látható helyre rakd.

Nekem ezek alapvető dolgok, mert én például a munkám során bűnözőkkel foglalkozok, és a hétköznapokban civilben is más szemmel nézelődök, mert rá ragad az emberre. Ezt magyarázza az, hogy mennyi olyan hír van, ahol a szolgálaton kívüli rendőr, határőr akadályoz meg egy bűncselekmény.

Valakit ez egyáltalán nem érdekel.

2013. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engedm egyszer zsebeltek ki, és azért, mert könnyű préda voltam.


Hullafáradt voltam, nem tudtam jól koncentrálni, lassú volt a reakcióm, hiába éreztem meg, hogy mintha a közelembe férkőne valaki.


Gondatlan voltam, fáradtan, éhesen megálltam egy szendvicset venni. Előlről, hátulról figyel a középkorú, erre szakosodott házaspár.

A pénztárcámat a lifegő kabátzsebembe tettem, amit be sem gomboltam ,mert melegem is volt.

És egy nagy szatyor is volt nálam az egyik kezemben, a másikban a szendvics, kabát hétracsapva.


Ennél több nem kellett nekik ....

nem is a pénzt sajnáltam, hanem a kis fiatalos műanyag pénztárcát.

2013. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha olyan lehetőséget ad rá pl nyitva van a táska vagy akármi és könnyen kilopható (és még le is szärja) az meg is érdemli, hogy kirabolják..


Az nem a te hibád ha pofán fújnak vagy fejbe vernek v bicskát torkodhoz nyomják, h ide a cuccot...

2013. márc. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!