Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítene valaki, most hova...

Segítene valaki, most hova forduljak?

Figyelt kérdés

ezt a kérdést írtam, ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__36898..


ezzel semmi gond idáig, csak ma kaptam levelet hogy feljelentett a Tesco lopásért, és 25.000 ft kártérítést követel!! most mit csináljak? én kifezettem azt amit véletlenül kihoztam:( sose loptam életemben, ez már több mint megalázó...


2009. szept. 23. 13:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
köszi annak aki válaszol, elég hosszú az előző kérdésem:(
2009. szept. 23. 13:28
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megvan a blokkotok aminek vitted a másolatát? Vagyis tudod igazolni, hogy kifizetted? Nálad van a "lopásról" a jegyzőkönyvez másolat?

Én mindenképpen ügyvédhez fordulnék és elmondanám neki ahogy történt. Semmiképp ne hagyd magad. A bírság pedig ha még is kiszabják méltányosságból csökkentethető, csak jól kell megfogalmazni.


Azért sem értem mert már láttam olyat, ohgy pl valaki a pénztárnál szó nélkül kitolt a Tescoba egy gyereket és 20kg virágfödelet a bevásárló kocsiban. Igaz mást is vásárolt, de a virágföldet nem fizette ki. Ott ültem a padon és láttam ahogy apuka fizet anyuka kitolja a bevásárló kocsit és pakol. Közben elfelejtették a virágföldet, Gondolom utoljára akarták kipakolni ,vagy a kocsiból leolvastatni. Szóval ne hagyd magatokat. Így megalázni egy anyukát két szros konzervért!!! Amit ráadásul meg is vett.

2009. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
S még valami keresd fel a fogyasztóvédelmet is! ott náluk van ingyenes jogsegély is.
2009. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi..a blokk nincsen meg, de tudják hogy ki van fizetve, írták is, szóval ezzel nem problémáznak. de semmiféle jegyzőkönyv.másolatot sem kaptam!! még meg is kérdeztem a hapsit benn, hogy ennek most akkor lesz e vmi következménye. és röhögött h ugyan ennyiért,??? dehogyis...jah látom...akartam írni a tesco-nak de nincs ilyen email címük...az ügyvéd jó ötlet, kár h kb. egyedül tartok el egy gyereket, így sajnos nincsen rá pénzem:(
2009. szept. 23. 13:58
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért durva, amit a biztonságiőrök csináltak. Mivel kifizetted a árut, nem volt joguk tovább bezárva tartani Téged.

És a levél nem ír indoklást, hogy mire föl követeli a Tesco a 25.000 ft-ot? Ezt azért már indokolni kell. A jegyzőkönyvből pedig kellett volna másolatot kapnod, mindenképp menj be és verd ki a balhét, hogy mutassák meg a jegyzőkönyvet és adjanak másolatot. Mindegy hogy már régen történt, ezt nekik évekig őrizgetni kell. Legalább legyen valami a kezedben amivel védekezni tudsz.


Hát ez hihetetlen 25.000 ft két konzerv miatt.

Én a múltkor az auchan jártam így már kitaoltam a kosarat és fizettem, mikor észre vettem, hogy egy hajlakkot benn felejtettem a kosárba. Szóltam a csajnak, hogy ne haragudjon nem direkt volt, odaadtam neki és kifizettem, semmi gond nem volt, még biztonsági ő sem jött. Ezért utálok a Tescoba járni, a biztonságiak kiskirályoknak érzik magukat, de egy nagyobb kisebbségi bandát már nincs merszük megállítani, ha lopnak.

2009. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
52%

A feltett,és belinkelt kérdésben az van írva,hogy a pároddal voltatok vásrolni a Tescóban,akkor most egyedül neveled a babádat vagy nem értem,mind1 :)!!!Szerintem is kérdezz meg egy ügyvédet vagy aki ért ezekhez a dolgokhoz.....Az szerintem nem lehet nagy összeg!!!!Ja és ha egyedül tartasz fent egy babát akkor,minden elismerésem a tiétek!!!!Bocsi,hogy össze vissza irkálok de nagyon nehéz lehet egyedül egy babával!!!Albérleteben laktok,vagy saját lakásban??Segít azért valaki nektek???

Várom a válaszod!!!!

2009. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15.00 vagyok. A jogiforum.hu weboldalon ingyen adnak tanácsot ügyvédek, jogászok. Egy próbát megér, írd le nekik a történetet és biztosan kapsz értékelhető választ, én is használtam már az oldalt, nagyon jó.
2009. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
van párom, de nemigen van munkája már 3 hónapja megszűnt a munkahelye..nem mintha ide tartozna, de köszönöm a válaszokat, az első lépés asszem a jegyzőkönyv lesz, hogy elkérem. indoklás a levélben nincsen...Jah az oldalt köszönöm, meg fogom nézni. egyébként anyósom lakásában lakunk, igaz, egyszobás de addig vagyunk amíg akarunk, anyagilag jelenleg hál istennek mindkettőnk szülei tudnak segíteni amíg nem rendeződik a helyzet...nincs elég bajunk:(
2009. szept. 23. 15:15
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Már egyszer leírtam a másik kérdésben, itt is leírom:

Nem felháborodni kell, ez az eljárás rendje ami történik.

A Tescoba való belépéskor elfogadod az üzlet szabályzatát, amely szerint minden lopás feljelentést von maga után.

Azt is leírtam, hogy a lopásnak nincs gondatlan alakzatja, tehát CSAK SZÁNDÉKOSAN lehet elkövetni, így "nem releváns", hogy akartál-e lopni vagy sem. Törvény szerint akartál.


A biztonsági őr elkapott, az üzlet felé a kárt megfizetted (kifizetted a konzervek árát), azonban a szabálysértési eljárás megindult, amely a szabálysértési előadóhoz vagy a jegyzőhöz kerül. Ő hozott egy határozatot, melyben 25.000 Ft szabálysértési BÍRSÁGOT kell megfizetned. Nem kártérítést és nem a Tesconak, hanem a Magyar Állam felé.


Lehetőséged van méltányolható okból az összeg elengedését, az összeg csökkentését vagy részletfizetést írni. Tulajdonképpen leírhatod az egész történeted a szabálysértési előadónak, aki mérlegelheti, hogy szükségszerű-e az általad vázolt "kalamajka" után a pénzbírság is, hiszen véleményem szerint elég "elrettentő" volt az eddigi "pályafutásod" is.


Tehát ez nem kártérítés, nem a Tesco felé kell megfizetned. Kiszabása a szabálysértésekről szóló jog alapján került meghatározásra, teljesen jogosan szabták ki, hiszen te az adott tettet ELKÖVETTED. A mértéke lehet túlzó vagy túl alacsony, ezt kérelemre ki fogják vizsgálni.

2009. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezzel csak az a baj, újabban még a rendőrök sem foglakoznak a lopással 20.000 ft alatt. És mivel a kár megtérült, nem értem az eljárás okát, azt meg, hogy nem indokolnak olyan nincs. Az üzletnek semmi anyagi kára nem származott az estből.


Kérdező! Kitől jött a levél? A rendőrségről, vagy a Tescotól?

2009. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!