Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki leírja egy barátja...

Ha valaki leírja egy barátja teljes nevét az ő engedélye nélkül az interneten, egy chaton vagy msn-en egy másik embernek, az bűn?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. vagy egy ember, akinek van egy barátja, és ez az ember az interneten chatol valakivel, vagy msn-ezik valakivel, egy másik emberrel. És az bűn, ha az ember chaton vagy msn-en leírja a barátja teljes nevét (az ő tudta, engedélye nélkül) annak, akivel chatol, vagy msn-en beszél? Nem tudtam ezt érthetőbben megfogalmazni.
2009. szept. 23. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy engedélyezett-e azt nem tudom.De én megharagudnék érte.Ugyanis felelőtlenség,valakinek a teljes nevét és címét közzétenni a neten,mert azt onnan soha nem lehet kitörölni.( A sajátomat sem közlöm sehol.)
2009. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy csak egy embernek leírni a teljes nevét, akivel beszél. Nem közzé tenni.
2009. szept. 23. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy chaton, chatol?? Az chat akar lenni???
2009. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire probléma, hogy mivel kapcsolatban írod le. Csak egy nevet leírni nem sok értelme van. Gondolom valami vele összefüggő állítás, vagy kérdés is kell még legyen a dologban.


Pl, ha kérdezik, hogy van e homokos ismerősöd, és eree írod, hogy "igen: Gipsz Jakab" akkor az már magántitok megsértése.

Ha úgy írod, hogy ismerősöm Gipsz Jakab egy korrupt alak, az már becsületsértés

mindkettő bűncselekmény

2009. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom senki nevét leírni. Csak kérdeztem, hogy ha valaki valahova leírja a nevemet, az bűn-e.
2009. szept. 23. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló velem is : csak úgy és azután adtam meg a barátnőm/barátom/kollégám nevét, hogy előbb megbeszéltem az illetővel és elkértem az engedélyét!

Én a magam nevét sem adom meg a neten senkinek, én sem örülnék neki, ha valaki az előzetes engedélyem nélkül megadni egy vadidegen embernek a nevemet...


Tudnillik : hiába nagy a Világ, mégis mindig kiderül, hogy milyen kicsi... Ha csak egy ártatlannak tűnő beszélgetés kapcsán megemlítek egy nevet, kiderülhet, hogy a beszélgető partnerem ismeri az illetőt...

Valamit leírok róla névvel, ő továbbadja, mire feleszmélek, már egy óriási botrány kellős közepén találom magam!...


Szóval : mindig kerüld a nevek beírását, mindig csak úgy említs meg bárkit, hogy "egyik ismerősöm", "a barátom", "a munkatársam", stb...


Fogalmad sincs, hogy a chat másik végén kicsodával beszélgetsz (a neten bárki bármi állíthat magáról, akármilyen fényképet betehet magáról, bármilyen profilt kitalálhat magának)...

Ezért a saját nevedet és személyes adataidat se add meg senkinek és sehol a neten!!!

2009. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy bűn-e, az szerintem attól függ, hogy jó indulatból, vagy rossz indulatból tetted-e.

Hogy jogilag mennyire állja meg a helyét az már más kérdés. Bizonyos adatokat, az érintett hozzájárulása nélkül nem szabad megadnod, de ez alól is vannak kivételek pl. az én nevem és telefonszámom a 2005. évi XC. törvény alapján közzéteendő közérdekű adat.

2009. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!