Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kié lesz a közös ház élettársi...

Erdély kérdése:

Kié lesz a közös ház élettársi kapcsolat megszünésekor?

Figyelt kérdés
kettönk nevén van a ház.Nem bejegyzett élettársi kapcsolat volt.A házat bizonyithatóan az én pénzemböl vettük,viszont fele-fele papíron.Még kész sincs,nem lakunk benne.exemnek van saját lakása,nekem is.Számít-e,hogy van 1 kisgyerekünk ennek megitélésekor?
2013. ápr. 15. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%

Ez bonyolult így, de meglehet egyezni. Mivel a kettőtök nevén volt, és a te pénzedből van akkor lehet a tiéd. De ha az exed pénze is benne lenne esetleg a dologba vagy bármibe akkor már felezés kell. Ha meg közös gyerek van akkor ugye megint más tészta mert az akkor ugye a gyereké lesz majd idővel.

Itt ha azt akarod hogy jól jöjjetek ki belőle, akkor célszerű lenne vagy eladni és a fele pénzt a gyerek nevére íratni hogy ha 18 lesz akkor legyen mihez nyúlnia majd ha kikerül az életbe. Vagy az egészet a gyerek nevére íratni.

2013. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Tulajdoni lap szerint...
2013. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
exemnek nincs benne pénzeNekem meg paírom van a vételárról,amit kölcsönként kaptam magánembertöl.
2013. ápr. 15. 22:43
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Akkor is fele-fele, lett volna eszed nem ráiratni anno....
2013. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül fordulj ügyvédhez. Lehet, hogy a fele-fele megtámadható, lehet, hogy nem.

Elméletileg tulajdoni lap szerint oszlik a tulajdon. Plusz élettársi kapcsolatban a jövedelmek arányában.

Azonban ha tudod bizonyítani, hogy a te pénzedből építettétek az ingatlant, akkor esély lehet rá, hogy érdemtelenség címén visszaköveteld a házrészt.

De ebben kizárólag jogi szakember tud tanácsot adni.

2013. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Érvelnet élettársad azzal hogy a kölcsönt is együtt törlesztettétek. De mindenképp nehéz dió. Alapból marad ugy hogy fele fele. Ha ő nem akarja rád iratni csak pereskedhetsz de nagyon kérdéses a végeredmény mert ő már be van jegyezve tulajdonosnak és miért is mondana le róla. Bíróság sem tartja majd életszerünek azt hogy akkor miért lett bejegyezve főleg ha ő majd tagadja hogy az ő része abból a pénzből lenne. Megkérdezhetem miért felesbe vettétek papiron?
2013. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Arra való érvelés, hogy a kölcsönt együtt fizették vissza, veszélyes. Ha a fele-fele tulajdon megtámadását a bíróság elfogadja, akkor a vagyon - amennyiben közös szerzemény (pl. kölcsöntörlesztés által) - a jövedelmek arányában oszlik élettársi kapcsolatban. Nem ugyanúgy, mint házasságnál. Akkor is, ha nem bejegyzett.

Nehéz ügy, csak ügyvéd tud segíteni.

Ja, és a kisgyerek nem számít az ingatlanjogi vitátokban.

2013. ápr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Egyik kifizeti a másikat vagy eladjátok és elosszátok a pénzt.Ha tulajdoni lapon 2 néven van akkor mindegy kinek a pénzéből van.Jár neki a fele.

(Na ezért nem közösködök senkivel)

2013. ápr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azért lett fele-fele,mert neki volt fundamentája,s arra vettünk fel kölcsönt,felújitani.Bár azt is én fizetem.Közben gyesen van,Kb a házfételkor lett terhes.Törlesztés kb annyi,mint amennyit kap gyest.én jól keresek,250.000.- a nettóm.Ö kap 75.000.-gyest.A vételárról van papírom,a fönök adott kölcsön.Ez sem elég bizonyítani,hogy képtelenség lett volna neki pénzt beletenni??
2013. ápr. 16. 20:21
 10/20 A kérdező kommentje:
Plusz én havonta min 100.000.-et utalok neki,mert töle vonják a kölcsönt.
2013. ápr. 16. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!