Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális, ha a napiszarra...

Legális, ha a napiszarra feltesznek egy rólam készült képet, amit más IWIW profiljából mentettek le?

Figyelt kérdés
Mert ugye ebben az esetben nem én mondtam le a képpel kapcsolatos jogaimról, hanem egy harmadik fél. De ezzel az én jogaimat csorbítja.
2009. szept. 25. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

nem egészen értem a kérdést.


azé a szerzői jog, aki a képet készítette.

a személyiségi jog meg azé, akit ábrázol a kép.


tehát a fotós is csak akkor hozhatja nyilvánosságra a képet, ha nem sért vele személyiségi jogot, tehát az ábrázolt személy beleegyezett.


és te is csak akkor használhatod fel a képet, ha a szerző (fotós) belegyezett.

2009. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem! A rólad készült fényképet csak a te hozzájárulásoddal lehet közzé tenni. Még akkor is, ha más iwiwes oldalról szedné le valaki.
2009. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

biztos vagyok benne, hogy ezeket a napiszaros kérdéseket napiszaros "tulajdonosok-szerkesztők" írják ki. Mert a leghülyébb kérdező se lehet ennyire hülye, hogy nem veszi észre, hogy 10perce volt egy másik kérdés amin ugyanazt tárgyalják.


Persze jó trükk, így reklámot csinálni.

2009. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tudom, én is olvastam az előző kérdést.

De ez alapvetően más.

Az világos, hogyha a saját profilomban saját magamról felteszek egy képet, akkor azt felhasználhatják az IWIW szabályzata alapján.

De ha más tesz fel a saját profiljában egy képet rólam, és azt teszik fel napiszarra, akkor az sérti-e a személyiségi jogaimat? Mert én annak a képnek az IWIWre tevéséhez nem járultam hozzá.

2009. szept. 25. 12:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ott az ismerősöd aki feltette rólad a képet, őt kell felelősségre vonnod, mert őt tette fel a képet az engedélyed nélkül.
2009. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
MA MÁR EGYSZER VOLT ILYEN KÉRDÉS. TEGNAP IS. AZELŐTT IS. MÁSRÉSZT MEGÉRDEMLED.
2009. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
A napiszarosokat egyáltalán nem érdeklik ezek a jogot. Ha tényleg feltették, akkor reménykedj, hogy a nép mihamarabb kitárgyaljon, és túllépjen rajtad, ne pedig nevetség tárgya legyél heteken keresztül.
2009. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kérdezik meg hogy kitehetik-e (mármint arra az oldalra) vagy mégis? mert azért elég durva képek is szoktak lenni, meg ki akarja hogy rajta röhögjenek egy csomóan..? ki engedné meg? sztem senki
2009. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi, ha nem csupa nagybetűvel írod, akkor is látom! Már az előbb leírtam, hogy nem ugyanaz a két kérdés, amit ma feltettek. Mellesleg nem tettek fel rólam semmilyen képet, csak a dolog elméleti háttere érdekel.


Most nem az a kérdés, hogyha ÉN felteszek a SAJÁT PROFILOMBA egy képet MAGAMRÓL, akkor azt leszedhetik-e napiszarra? Hanem, hogyha MÁS tesz fel egy képet RÓLAM a saját profiljába?


Sikerült végre felfogni az egyik kedves válaszolónak!

2009. szept. 25. 14:35
 10/13 anonim ***** válasza:

" Mellesleg nem tettek fel rólam semmilyen képet, csak a dolog elméleti háttere érdekel. "


Ja, persze. Ha annyira érdekel nézd meg az előző kérdéseket, választ fogsz kapni, mert mindent kitárgyaltak.

2009. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!