Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » (Politikai tartalomtól függetl...

(Politikai tartalomtól független kérdés) A videón történtek mennyire mondhatóak jogszerűnek? Ha az, akkor mi a jogi alapja?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti videó végén a rendőrök igazoltatják az embereket és valószínűleg eljárást indítanak ellenük. Miért?


A legvégén a BRFK által alkalmazott úriember közli mindenkivel, hogy hagyják el a területet, mert ha nem, előállítják őket. Kérdés: Az emberek nem rendezvényen vesznek részt. Ha járókelőként vannak ott és nem követnek el semmit, milyen jogon állítja elő őket? Az alkotmány szerint mindenkinek joga van a tartózkodási helyének szabad megválasztásához. Tehát egy járókelőt előállíthat a rendőr?


A politikai tartalmat most ne vegyük figyelembe, a kérdésem nem arra vonatkozik.


2009. szept. 28. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A kérdés mögött politikai tartalom van.
2009. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,ha egy rendőr arra szólítja fel a jelenlevőket,hogy hagyják el a területet,az minden ott lévőre,így a járókelőkre is vonatkozik.Pl.közlekedési baleset van,és ott bámészkodnak emberek,a rendőrök elküldhetik őket,vagy verekedés tör ki,akkor is elküldhetik azokat,akik csak nézelődnek.Tehát nem csak politikai rendezvény esetén tehetik meg.Az már az én magánvéleményem,hogy csak akkor maradok egy politikai rendezvény,tüntetés stb.helyszínén,ha az engem is érdekel.Tehát nem csupán egy járókelő vagyok ott.
2009. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na, jó de itt nem volt indokolt az emberek elküldése.
2009. szept. 28. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerinted a gárda egyenruhában levő emberek egészen véletlenül sétálgattak arra? És csupán szemlélői voltak a dolognak, mi? Na azért ezt szerintem Te sem hiszed el. Aki civilben volt még az is azt kiabálta, hogy éljen Vona! Na persze és békés bámészkodó volt. Én is megismerem ezt a csávót az utcán, mégsem kiabálok utána, hogy éljen Vona, ha meglátom.

De ahogy az előttem szóló is írta (és eltekintek a gárdista egyenruhától) Ha a rendőr felszólít, hogy hagyjam el a helyszínt akkor nem kezdek el hepciáskodni. Az ügyvédnek meg k..ur.ára nem volt joga beledumálni a rendőri intézkedésbe. És valóban, ha nem érdekel a dolog tovább sétálok és nem bámészkodok. Gyereket meg pláne nem viszek ilyen helyre. És már ne is haragudj, de a szülőt is minősíti, hogy ekkeora gyerekeket kivisznek egy ilyen rendezvényre (mert tagadhatatlanul az volt), az meg pláne minősíti, hogy a gyerek kezébe nyom egy sünt (szerintem mindenki érti a célzást). A kicsi volt vagy 10 éves és valószínüleg halvány fogalmam nem volt, hogy ő most akkor mit keres ott, lehet meg is rémült a rendőröktől. És még csodálkozunk azon, hogy már a gyerekek sem tisztelik a rendőröket. Hogy is tisztelnék, mikor ilyet lát otthon is a médiában is. Lassan oda jutunk, hogy azt fogják tanítani hogy a rendőr az ellenséged.


Amúgy nem egészen egyértelmű, de szerintem nem vittek el senkit, csupán intézkedés alá vontak. A kettő nem ugyanaz. Az intézkedés teljesen jogszerű volt, mert ez egy rendezvény volt. Senki nem magyarázza már meg, hogy Vona Gábor kihallgatása idején egészen véletlenül arra sétált néhány tucat gárdista, ráadásul egyenruhában. Hahaha

2009. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na az addig rendben is van, hogy intézkedés alá vonták őket, de volt rá utalás, hogy eljárást is indítottak ellenük. Ez az amit nem értek. Azért indítanak eljárást mert ott voltak vagy azért mert egyenruhában voltak?


A bírósági határozatot nem ismerem amit a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda ellen hoztak, de ha az vonatkozik az egyenruhára, akkor tulajdonképpen elég, ha egy kis változtatást csinálunk rajta és már nem is gárda egyenruha.



Az a baj, hogy nem tudom a határt a rendezvény és a nem rendezvény között. Most jön egy feltételes gondolat. HA nem egyenruhába lettek volna és csak ácsorognak az épület előtt, mint szimpatizáns szerinted akkor is van esélye annak, hogy eljárás alá vonják őket?

2009. szept. 29. 06:38
 6/9 anonim ***** válasza:

"A bírósági határozatot nem ismerem amit a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda ellen hoztak, de ha az vonatkozik az egyenruhára, akkor tulajdonképpen elég, ha egy kis változtatást csinálunk rajta és már nem is gárda egyenruha."


Igen, kb. ez az óvodások elképzelése a jog működéséről. Meg van a valóság.


Ha feloszlatták a gárdát, akkor feloszlatták. Vicces, hogy pár hónapja még ti voltatok a nagy "bátrak", most meg a legnevetségesebb jogászkodást adjátok elő.

2009. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na, "jogász úr" akkor kérlek világosíts fel a ruha változtatása után miért nem viselhető?
2009. szept. 29. 13:44
 8/9 anonim ***** válasza:

"Na az addig rendben is van, hogy intézkedés alá vonták őket, de volt rá utalás, hogy eljárást is indítottak ellenük. Ez az amit nem értek. Azért indítanak eljárást mert ott voltak vagy azért mert egyenruhában voltak? "


Azért mert ott voltak. És mert jópáran a felszólítás ellenére is még ott ácsorogtak. Ebben az esetben igenis lehet eljárás alá vonni őket.


"A bírósági határozatot nem ismerem amit a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda ellen hoztak, de ha az vonatkozik az egyenruhára, akkor tulajdonképpen elég, ha egy kis változtatást csinálunk rajta és már nem is gárda egyenruha."


Szerintem még egy kicsit sem vátoztattak az egyenruhán, sőt ha jól láttam még a kicsiket is árpádsávos zászlóba öltöztették. Szép mondhatom és sokan ezek kezébe akarják adni az országot.



"Az a baj, hogy nem tudom a határt a rendezvény és a nem rendezvény között. Most jön egy feltételes gondolat. HA nem egyenruhába lettek volna és csak ácsorognak az épület előtt, mint szimpatizáns szerinted akkor is van esélye annak, hogy eljárás alá vonják őket?"


Valóban a gyülekezési törvény kimondja, hogy mindenkinek joga van a szabad gyülekezéshez. De egy rendezvényt be kell jelenteni, amit a rendőrség vagy tudomásul vesz, vagy betilt. Ha nincs bejelentve akkor a rendőrség eljárás alá vonhatja az ott megjelent személyeket.


Azért valljuk be, hogy a Teve utcai rendőrpalota előtt ritkán látni nemhogy gárdistát, de ennyi embert egyszerre, max egy sajtótájékoztatón, de azt is benn tartják. Gondolom a Vona szimpatizánsok nem véletlenül sétálgattak arra, mondjuk az is érdekes kérdés, hogy honna tudták, hogy épp aznap és épp akkor fogják kihallgatni Vonát. Gondolom nem a kisujjukból szívták ki és nem is telpaták. És minden közetrületen történő gyülekezést előre be kell jenteni. Min 3 nappal korábban. Gondolom ez nem történt meg, ezért volt a kis incidens.

És ha eltekintünk az egyenruhától és tegyük fel csak ott lézenget véletlenül több tucat ember és kiabálta hogy éljen Vona, akkor sem nagyon kell meglepődni, ha a rendőrség intézkedés alá vonja őket, vagyis minde ott lévőt igazoltat, ugyanis joga van hozzá. És aki nem igazolja magát hitelt érdemlően azt bizony eljárás alá vonják, előállítják, míg a hitelt érdemlő igazolás meg nem történik. És ez bárkivel előfordulhat az utcán, nem egy csoportosulásban, de egy szimpla igazoltatásnál is.

2009. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"akkor kérlek világosíts fel a ruha változtatása után miért nem viselhető?"


A gárdát tiltották be, nem egy szabásmintát.

2009. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!