Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kizárólagossági lakáshasználó...

Kizárólagossági lakáshasználó kontra tulajdonos jogai válás után?

Figyelt kérdés
Válás után volt férjem tulajdona maradta a lakás, aki kiköltözött az egyezség szerint, és én maradhattam gyermekünkkel a lakásban mint kizárólogassági használó még 12 évig. Így szólt az egyezség is, hogy a tuljdonjog megmarad az övé, de kizárólagosságal mi használjuk.(én viselem minden terhét) Az életembe jött egy másik férfi aki néha nálunk tölti az idejét. Majd megjelent volt férjem, hogy az ott tölött éjszakákért neki fizessen, vagy különben ha nem akkor éjszaka akár rendőri intézkedéssel kirakja mert az az ő tulajdona, és ha előfordul ismé akkor kitiltatja, természetesn ha fizet akkor maradhat. Van ehhez joga? Megteheti? Ráadásul ha nem tartazkódunk otthon akkor jön megy a lakásba, ehhez is joga van?
2009. szept. 29. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, nincs joga, gyakorlatilag te vagy a lakás használója, te birtoklod a lakást, így csakis rajtad múlik, hogyan használod, kiket engedsz be, stb (természetesen normális keretek között). És meg lehet mondani a kedves volt férjnek, hogy te fogsz hatósághoz fordulni, ha a birtoklásban továbbra is zavar, az illetékes jegyzőhöz kell ez esetben menni.
2009. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előre is elnézést kérek, ha azóta változtak a törvények.


Édesapám 9 évvel ezelötti halála után a barátnője bent felejtette magát a lakásban. Én mint egyedüli gyerek örököltem mindent, így tulajdonos lettem, a nő pedig jóhiszemű lakáshasználó. Ki kellett fizetnem minden ingó és ingatlan vagyon után az illetéket, de a lakásba nem léphettem be. Még arra is bírósági ítélet kellett, hogy bármit elhozzak onnan, ami ugye már a saját tulajdonomnak számított. Illetve kérhettem volna bejárást a lakásba (természetesen bírói végzéssel, és max. évente 1x-2x) hogy megnézzem rendeltetésszerüen használja-e a lakást, de csak a nő jelenlétében mehettem volna be. Azonban figyelmeztettek,ha a kedves barátnő mondjuk elesik és engem feljelent, hogy én vertem meg, akár le is tartóztathatnak. 7 évig pereskedtünk, a végén kaptam egy lelakott, elhanyagolt lakást, ahol szó szerint minden elrohadt és több, mint 1 millió Ft ki nem fizetett közösköltséget. Az ingóságokról nem is beszélek, mert csak a szemét maradt, az értékek nyomtalanul eltüntek. Hát ennyit a tulajdonjogról.

2009. szept. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


azon belül pl.:


[link] /tulajdreszjog20081110.html/ugyleirasjogi

2009. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!