Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » GYED jogosultás kérdés - HELP?

GYED jogosultás kérdés - HELP?

Figyelt kérdés
2010 májusára várom a babámat. 2009-ben a béreim így alakulnak/alakultak: jan-máj.11. - 170.000 brutto. Jún.25.-ig passzív táppénz, Jún. 30.-Aug.3.-ig munkanélküli. Aug.3.-Szept.4.-ig 150.000 brutto, Szept 5.-szülésig-ig munkanélküli. Beleszámít a munkanélküli és a passzív táppénz is? Pontosan, ezen adatok alapján mennyi GYED-et fogok majd kapni?
2009. szept. 29. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint GYED-et, terhességi gyermekágyi segélyt az kaphat, aki szüléskor munkaviszonyban volt. Tehát munkanélküli csak GYES-t kaphat.
2009. szept. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, úgy olvastam a Munkaügyi Minisztérium honlapján, hogy a munkanélküli ellátás is biztosítási jogviszonynak számít. Mert abból is vonnak tb-t.
2009. szept. 30. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok, és egy jogász megkérdeztem. Ha megvan a biztosított 2 éved, akkor jogosult vagy a GYED-re, mint munkanélküli is. Ugyanis én is munkanélküli vagyok. Azt nem tudom, hogy mi alapján számolják majd, de átlagolni fognak. Én itt érdeklődtem:

www.jogiforum.hu

2009. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg a gyed alapja az előző évi pénzed, ha van 180 naptári napi kereseted. Ahogy néztem, ez megvan.

A gyed sajnos maximált, 100100 Ft, ennél több nem lesz.

Egyébként a napi fizud 70%-a.


De a gyed előtt terhességi-gyermekágyi segély van (általában).

2009. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!