Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön be kell-e tartanom...

Külföldön be kell-e tartanom a magyarországi törvényeket is?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok.
2009. okt. 3. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Akkor pl Hollandiába, nem mehetsz be olyan kávézókba ahol füvet árulnak és nem is szívhatod el? Vicces lenne:)

Általánosságba a törvények legtöbb országba megegyeznek de ha valamit elkövetsz külföldön, akkor az ottani törvénykezés ítélkezik. Bár az EU-t is szóba hozhatjuk, de ez már bonyolult nekem. De érted külföldön sem lophatsz, rabolhatsz meg ilyesmi. Nem is jut eszembe semmi kivételes eset, ami csak a magyar törvénybe van benne, talán a szabálysértés kontra bűncselekmény meghatározása, gondolom sok helyen más. De én úgy gondolom, ha ott elkövetsz valamit, akkor az ottan törvények vonatkoznak rád, de mivel EU-s állampolgár is vagy így... háát nem tudom.. :D:D

2009. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
A magyarországi törvények rád mint magyar állampolgárra mindenhol érvényesek...
2009. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
természetesen nem, csak országhatáron belül, onnan 1 méterre már nem. ha nem így lenne, nem működnének abortusz-hajók nemzetközi vízeken, nem létezne drogturizmus, szexturizmus, meg semmi ilyesmi. de létezik. :)
2009. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

[link]


3. § (1) A magyar törvényt kell alkalmazni a belföldön elkövetett bűncselekményre, valamint a magyar állampolgár külföldön elkövetett olyan cselekményére, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.


(2) A magyar törvényt kell alkalmazni a Magyar Köztársaság határain kívül tartózkodó magyar hajón vagy magyar légi járművön elkövetett bűncselekményre is.

2009. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

nem mondod! úgy néz ki, nálunk mutáns hegyitrollok hozzák a rendeleteket, akik nem az emberek között élnek.

nekem már kijárna vagy 500 év, ha rajtuk múlna. ezek tényleg elmebetegek. :)

2009. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Bizony, külföldön is be kell tartani, mert ha nem tartod be, és a magyar hatóság tudomására jut, akkor bünti lesz a vége! :S
2009. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

@14:39

Ez a BTK, de a BTK nem azonos a mnagyarországi törvényekkel. Anyiban jó helyen keresgélsz, hogy minden törvény része a területi, személyi esetleg időbeli hatálya.

2009. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen, jól mondod, van területi, személyi, és időbeli hatály. Ha külföldön követsz el valamit, akkor a területi hatály nem, de a személyi hatály érvényesül!
2009. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Nézd meg az útleveledet. A hátsó borító belső oldalán van egy olyan dolog, hogy Tudnivalók. Itt felsorol néhány dolgot, az utolsó bekezdés így szól:

"A külföldön tartózkodó magyar állampolgár köteles mind a fogadóállam, mind a Magyar Köztársaság jogszabályait tiszteletben tartani"

2009. okt. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
"A magyarországi törvények rád mint magyar állampolgárra mindenhol érvényesek..." Megnézném hogy tartod be Angliában a KRESZ nevű jogszabály jobbra tarts rendelkezését. :-P
2009. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!