Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen fogyasztói jogaim...

Milyen fogyasztói jogaim vannak egy hentesnél?

Figyelt kérdés

Tudom bagatellnek tűnik, és el is állhattam volna a vásárlástól, de ott helyben csak bosszankodtam.

Lényeg: ma a Lehel piacon főtt, füstölt tarját akartam venni, láttam is szépet, jó áron. Kértem 40 dkg-t, hentes vagdos, csomagol (!) a csomagot mérlegre teszi, aztán közli, hogy jaj, sajnos több lett (a másfélszerese), sok?

Mondom igen, sok. Pulton szöszmötöl (semmi nem látszik, az áru mindent takar) csomagot mér, kb 40 dkg, fizetek. Blokkért úgy szólok.

Vmi gyanús volt, megnézem, hát nem a végét adta oda? Ami ki tudja, miből áll, a bőrtől semmi nem látszik. Visszaviszem, mondom nem a végét kértem. Azért nem a másikból vágott le, mert 10 dekát nem tud eladni!

Jó, megvettem az eredetileg lemért nagyobb darabot. Ő nyert. Mellesleg gyönyörű husi volt, nem bántam meg, de akkor is.

Szóval ilyenkor milyen jogok illetik meg a vásárlót? Megmondhatom, hogy miből hogyan adjon?

Egyébként nem tudom milyen hentes az, aki nem képes a kért mennyiséget levágni, úgy, hogy előtte leméri...és nem 5 dekát téved, hanem 20-at...


2009. okt. 3. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
a panaszkönyvbe írd be!
2009. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A hentesek dekára pontosan KÉPESEK levágni azt a mennyiséget, amit kérsz. Persze, ehhez annyi kell, hogy akarják ezt tenni. Ha akarod, hogy nyoma maradjon, írd be a vásárlók könyvébe, vagy fordulj a fogyasztóvédelemhez. Előfordulhat, hogy a panaszod kivizsgálásaképp próbavásárlást csinálnak és meg is büntethetik, ha hasonlóan "elméri" az árut.
2009. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Mikor megkérdi, hogy maradhat-e, nyugodtan mondhatod, hogy "Nem, mert nem ennyit kértem." Akár grammra pontosan is, csak hát ki az aki szarakodni akar ennyi vele, mindkét oldalról.


Végül is feljelentheted a Fogyasztóvédelmi Hivatalnál, de ezért a pár dekáért felesleges procedúra lenne az egész.

2009. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Megkérdezhetem, hogy milyen jogokról beszélsz?

Kicsit valamit nagyon félreértettem.

A hentestől kértél x mennyiségű húst, ő adott 1,5x mennyiséget. Te közölted, hogy nem kéred, erre a hentes fogta, és adott ugyanolyan húsból x mennyiséget (igaz az a hús vége volt). Te közölted, hogy az számodra nem megfelelő, erre a hentes közölte, hogy RENDBEN, akkor visszaveszi, és odaadja az eredetit.


Milyen jogod sérült? A hentesnek nem lett volna kötelessége megtenni azt, hogy visszaveszi. Amit kaptál negyven dekában az főtt füstölt tarja volt? Igen. Akkor meg? Az, hogy neked nem "tetszett", az már a te dolgod.


Amúgy miért lenne jogod arra, hogy "megmond", hogy a kimért áruból "honnan" kérsz. Ha bemész a függönyöshöz, és kérsz húsz méter drapériát, akkor is azt mondod, hogy a közepén szebben kanyarodik a csík, és inkább azt vágja már ki neked? Már megbocsáss, a kimért árunak pont az a lényege - és egyben a veszélye - , hogy azt kapod, ami "jön".

Neked nem felelt meg a hatvan deka, ezért elvágott egy másikat, így a "vége" jutott. Na bumm. Ő ráadásul KI IS CSERÉLTE, holott SEMMI KÖTELESSÉGE nem lett volna.


Tehát itt akinek jár az a bizonyos sün az ánuszába, az nem a hentes, hanem te... Még ha ezért le is pontoznak. A hentes lehet, hogy "simliskedett" kicsit, de KORREKTÜL járt el veled.

2009. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Az utolsó válaszoló, mintha a számból vette volna a ki a szót...

A másik fele, lehet, hogy a hentes épp új a szakmában. Eleinte (nem vagyok hentes, de sokáig hentesekkel dolgoztam) nekem is voltak 10-20 dkg-os tévedéseim. Pontosan az ilyen vásárlók miatt lett elegem ebből az egészből, amilyen te vagy. Nem kötelességünk össze-vissza cserélgetni az árut. 10 deka húst, pedig valóban nem igazán lehet eladni. Ami megmarad az megy a kidobásba. Ami nem sok ez esetben, de sok ilyen kis tétel... Elég nagy pénzveszteség. Pont az ilyen **** vásárlók miatt, mint te is. Ha te akarsz választani, akkor ne piacon vegyél húst, hanem hipermarketekben előrecsomagolt árú között válogass! Max. ennyi jogod van e tekintetben.

Üdv.: WG

2009. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
ez a gond itt , elfelejti az összes vendéglátós és kereskedelembe dolgozó hogy a vásárlóból él.. és aki ilyen iskolába járt annak tudnia kellene azt hogy "A vevőnek mindig igaza van"
2009. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Milyen agresszívek vagytok páran! És elég bunkók is.


Én nem kértem se panaszkönyvet, se semmit, pont azért kérdezem itt, hogy mihez van jogom, hogy legközelebb reális elvárásaim legyenek!


Megjegyezni kívánom, hogy előttem egy nyugdíjas néni 3 szelet sonkát vett, és sztem 20dkg egybetarját igenis el lehet adni.


Az meg külön nem tetszik, hogy az áru takarásában becsomagolja a húst, aztán úgy teszi mérlegre.


Nem leb@szást kértem, hanem tanácsot! Az értelmeseknek köszönöm.


Egyébként az ilyenek miatt, mint ti, lesz elegük a vevőknek!

2009. okt. 3. 21:27
 8/18 A kérdező kommentje:
A függönyös hasonlat kifejezetten idióta volt.
2009. okt. 3. 21:30
 9/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nem levágott egy másik darabot, hanem az eredetit vágta ketté. Amúgy, ha megmutatja, megmondom, kell-e vagy nem. Emlékszem még arra, amikor a hentesek igyekeztek szép árut adni, megmutatták, jó-e...


És milyen érdekes, hogy mindig felfelé tévednek...

Ja és a spéci gépekkel nem lehet felszeletelni 20 dekát és aztán úgy eladni?


Nem mondtam, hogy sérültek a jogaim, csak elegem van a trükközésekből.


Sok kereskedő sz@rik a vevőre, aztán csodálkozik, hogy nem megy a bolt. Már azért is fintorogni szoktak, ha kiválasztasz valamit és az nem a legfelső. Valaki azért is csúnyán néz, hogy bemész és neki dolgoznia kell.

2009. okt. 3. 21:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz kérdés, de ehez képest egyszerű a válasz. Szabad országban a hentesnek jogában áll viselkedésével elüldözni a vevőt, vevő viszont megteheti, hogy ha ez nem tetszik neki, máshol vásárol.
2009. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!