Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joga elvenni a tanárnak a...

Van joga elvenni a tanárnak a diák telefonját egész hétvégére?

Figyelt kérdés
Testnveles órán kilógott a kabátzsebemböĺ a fülhallgatóm (a kabát rajtam volt mert hideg volt az udvaron) és a tanár elkérte és elvette a tdelefonomat egész hétvégére. Aztmondta hogy ma már nem ĺehet bejönní érte csak hétfőn. Mikor megkerdeztem hogy ma míért nem és hétfőn mikor önelégülten rám nezett ës nem valaszolt. Van joga elvenni a telefont? Ennyi idore.. Ha van akkor nevelo apuka/keresztanyuka bemehet erte es elkerheti mint szulom? Mert anyukam fel haromigdolgozik akkor mar nem lhet bemmni.

2013. máj. 24. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
nincs joga.rúgasd ki!hogy megtanulja. :)
2013. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veheti el egész hétvégére, sőt nap végén vissza kellene adni.
2013. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg egyáltalán nem szabadna elvennie, természetesen ha órán használod, akkor arra felszólíthat, hogy a tanóra végéig tedd el a táskádba, illetve szaktanári figyelmeztetőt is adhat, ha indokoltnak látja. De el nem kobozhatja, főleg nem több napra.
2013. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg így történt ahogy leírtad , akkor nem volt joga.


Küldd be valamelyik szülődet , hogy ossza ki a tanárt és haladéktalanul adja vissza a készüléket.

2013. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%
Nem bírsz ki a modern információs társadalomban egy hétvégét a mobilod nélkül? Hallgathatsz zenét Mp3on/Mp4-en csakhogy a hordozható 21. századi technológiát említsem legalább, a barátaid, ismerőseid meg elérnek a Facebookon.
2013. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy meg a házirend rendelkezik arról, hogy ilyen esetben hogy kell eljárnia a tanárnak. Ha nem egyezik a kettő akkor lehet erre pocsékolni a te és a szüleid szabadidejét.
2013. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Nincs joga. Ez olyan, mintha te elkoboznád a slusszkulcsát azért, mert idegesít, ahogy csapkodja a kocsiajtót, mikor jön-megy.


Legközelebb ügyelj jobban, és akkor nem tud beléd kötni a paraszt. Szánalmasak azok, akik hatalmaskodnak csak azért, mert keveset keresnek, és így élik ki magukat.

2013. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

5: én szülő vagyok, és azért kapott a gyerekem mobilt, hogy rám tudjon csörögni ha baj van, fel tudjam hívni, hogy ne álljon a megállóban, hol találkozzunk, stb. Persze én is felnőttem mobil nélkül, de ha arra a gyerekem sokáig nem elérhető, akkor egyből a legrosszabbra gondolok.

Persze tilos órán használnia, de ha tőle venné el a tanár hétvégére, akkor a hétfő reggelt az igazgatói irodában kezdeném.

2013. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

9: Hol írtam azt, hogy pereputtyal mennék verekedni? Igazgatói irodában szépen megbeszéljük, hogy hogy is volt ez.

Azt sem írtam, hogy a gyerek ne lenne nevelve: olvasd már vissza, hogy azt írtam, az órán tilos használnia.

2013. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Szolgáltatónál érdeklődd meg, hogy volt-e a hétvégén használatban.

Egyébként óra alatti használat esetén veheti el, de óra végén vissza kell adnia. Jelen esetben, ahogy olvasom, nem is használtad a telefont, csak a kabátban volt.

2013. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!