Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgár vagyok, a...

Magyar állampolgár vagyok, a születendő gyermekem apja viszont szlovák állampolgár magyar nemzetiséggel. (nem vagyunk házasok). Magyarországon fogok szülni. Kérdésem h ebben az esetben a gyermekem kettős állampolgár lesz vagy lehet?!

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 02:31
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

A gyereked a magyar állampolgárságot biztos, hogy megkapja, mert az anyja magyar állampolgár. Ez független attól, hogy hol szülsz, ha az Antarktiszon szülnél, akkor is megkapná a magyar állampolgárságot a vérségi elv alapján.

A szlovák szabályozást nem ismerem, azt apukának kéne tudni, ha már szlovák, vagy legalább utána tudna nézni. Ha a szlovákoknál is úgy van, hogy vérségi elv (szülő állampolgárságát a gyerek megkapja mindegy hol születik) akkor megkapja a szlovákot is.

2009. okt. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ebben nem vagyok olyan biztos.Van ismerősöm,aki Németországba menmt férjhez,a gyerekei ott születtek.Az anya csak magyar állampolgár,de a gyerekek csak németek,nincs magyar állapolgárságuk.
2009. okt. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

én is úgy tudom, hogy amelyik országban szülsz, olyan állampolgárságú lesz a gyereked.

rokonoméknál is magyarok a fiúk, holott az anya ukrán.

2009. okt. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, amikor 4 éve szültem a lányom, akkor egy román házaspárnak lett gyereke, aki magyar lett, a szülők maradtak román állampolgárok.Akkor mondta az anyuka, hogy fél évente haza kellett mennie jelentkezni vagy mi, ami azóta már ha jól tudom 1 év, de ebben már nem vagyok biztos.
2009. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor az "én ebben nem vagyok olyan biztos" és az "én is úgy tudom, hogy" után nézzük meg, mit mond a törvény.


A magyar ezt:

[link]


"3. § (1) Születésénél fogva magyar állampolgárrá válik a magyar állampolgár gyermeke."


A szlovákról ezt találtam:

[link]


"Slovak citizenship is acquired based on birth to a Slovak parent, whether the child is born in the Slovak Republic or elsewhere."

"Dual citizenship is therefore generally permitted for Slovak citizens."


Tehát mindkét országban a szülő állampolgársága számít, a születés helye nem, és nem tiltott a kettős állampolgárság. A gyermek kettős állampolgár lesz.

2009. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is magyar állampogár vagyok, a párom szlovákiai magyar. Magyarországon szültem 6 hónapja. Tehát ugyanúgy vagyok mint Te.


Magyar állampolgárságot kap a gyerek. Ha kettős állampolgárságot szeretnétek, akkor ahol a párod lakik, oda kell bemenni az önkormányzathoz, anyakönyveshez és ott kell érdeklődni, mi szükséges a kettős állampolgársághoz.

Mi még nem intéztük el, de hamarosan ez következik.


Minden jót :)

2009. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"amelyik országban szülsz, olyan állampolgárságú lesz a gyereked"

Ez nagyon kevés kivételtől eltekintve nem így van.

2009. okt. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!A válaszok alapján akkor vszínű h kettős állampolgár lesz.
2009. okt. 6. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!