Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen kötelezettséggel és...

Milyen kötelezettséggel és joggal jár, ha bejelentkezek egy címre, ami nem az én tulajdonom?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 08:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömhöz költözök,természetesen a rezsit fizetem.
2013. jún. 14. 09:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Kollégiumban lakom, és ami tapasztalatom eddig van ezzel (hangsúlyozom, ezek a saját tapasztalataim!), hogy érdemes minél előbb bejelentkezni (tartózkodási hely-ideiglenes lakcímkártya) oda, ahol laksz, mert különben nem vagy jogosult bizonyos orvosi ellátásokra (legalábbis ott, ahová ezután területileg tartozol), bizonyos kedvezményekre, juttatásokra sem, és akár még úgy is járhatsz, mint egy ismerősöm -- bár ez extrém példa --, hogy meghalt a férje, ő viszont nem volt bejelentve arra a lakcímre, ahol laktak, így elesett az özvegyi nyugdíjtól. Ha esetleg rendőrök igazoltatnak, akkor is gondot jelenthet, ha nem vagy bejelentkezve a tartózkodási helyedre.

Azzal, hogy egy ez különösebb kötelezettségekkel járna, eddig még nem találkoztam -- a lakcímkártya elkészítése pár perc, és nem kerül pénzbe.

2013. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. jún. 14. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!