Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi most az egy főre eső...

Mennyi most az egy főre eső nyugdíjminimum összege?

Figyelt kérdés

Édesanyám sajnos tavaly év végén meghalt.Köztemetést kértem az illetékes önkormányzattól mert nem tudtam volna kifizetni a temetési költségeket.Megadták, illetve fizettek egy alaptemetést.Nem sokára rá kaptam egy levelet az önkormányzattól,hogy fizessek be közel 100.000 Ft-ot mert a temetés árát vissza kell adni.Fellebbeztem,erre kiküldtek a lakásomra két nőt környezettanulmány címén.Az egyik szorgosan kérdezgetett,hogy mennyi a jövedelmem,miből élek,és a többi.A válaszom,hogy alkalmi munkákból tartom fent magam és mielőtt megkérdezné,hogy miért nem vagyok regisztrált munkanélküli válaszoltam.

-Munkahelyet adni nem tudnak.

-Semmiféle ellátásra nem vagyok jogosult,talán egy év regisztráció után kapnám a 28.700 Ft-ot, de még ez sem biztos.

-Egyenlőre mindent elvállalok ami jön.

Nyilatkoznom kellett,hogy havonta kb. mennyit keresek az alkalmi munkáimmal.Sajnos nem sokat-válaszoltam.Annyit,hogy épp kitudom fizetni a rezsimet-bár van elmaradásom, és valami marad még enni is.Jó.Akkor beír valamennyi összeget.Jó, írja.De mennyi legyen?? Mondom nem tudom,soha nem számoltam ki, egyik hónapban több helyre megyek másik hónapban alig.Most kaptam egy elutasító határozatot,melyben még mindig kérik a 100.000 Ft-ot.Fellebbezésnek helye nincs-mint írják,de ha nem értek egyet forduljak a bírósághoz.Fogok is.Felhívtam az ügyintézőt,hogy miért utasított el a képviselő testület,milyen indokkal mert nekem azt bizony nem írták le a határozatban.Azért,mert a havi jövedelmem-szerintük a 2012-es évben átlagosan a 63.000 Ft-ot kerestem havonta.Ez eddig rendben is van,de az édesanyám 2012 év végén halt meg,és már 2013-at írunk annak is lassan a közepét tehát nem értem,hogy a 2012-es évi alkalmi munkákból keresett jövedelmem az év végén meghalt édesanyám halálához mégis mi köze van??Nem inkább a jelenlegi bevételem alapján kellene a határozatot meghozni?? Mert ha hiszik ha nem,második hónapja szinte még alkalmi munka sincs sehol.Ha meg van,az arra elég,hogy éppen ne dögöljek éhen és tologassam a közüzemű számláimat a legsürgősebbet fizetve.Forduljak bírósághoz jogszabálysértésre hivatkozva volt a válasz.


2013. jún. 16. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyugdíjminimum 28500Ft, éppúgy, mint tavaly. A kormány évek óta nem emeli, mivel ennek alapján számítják ki sok szociális ellátás összegét, így ezeket szép lassan elinflálják.
2013. jún. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyukád után nem örököltél, lehet azért nem engedik el a 100 ezret.
2013. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Semmit nem örököltem,és erről hivatalos papír is készült a hagyatéki osztálytól.
2013. jún. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!