Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy útmenti fát megrongálta...

Ha egy útmenti fát megrongáltam, az milyen törvénybe ütközik? Szabálysértés, vagy nem?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy hársfa volt,annak az ágait vágtam le(nem mindet).

Az akkor mire számíthatok?


2013. jún. 24. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Azaz fát loptál? Az bezony szabálysértés.
2013. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem,az ágak is ott lettek hagyva,csak a legvégeik nem,amin a tea-levelek vannak.

Pénzkeresésként szedem...Erre jöttek a rendőrök.Nem is tudtam,hogy nem szabad.Mert az ágak ott vannak hagyva,csak a legvégei nem...

2013. jún. 24. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból mindegy hogy elvitted-e az ágakat vagy csak a levelet, ha engedély nélkül csinálod akkor jogi szempontból falopásnak számít. Vagy környezetkárosításnak, de azzal rosszabbul jársz.


Amúgy miért kell levágni az ágakat, pár levél miatt? Nem azért, de tényleg érdekel.

2013. jún. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert a rajta levő leveleket nem lehet csak úgy elérni...Meg magasan is van,úgyhogy csak az ágak legvégén van a cuccos,amit le kell szedni,de vékony ágak,és máshogy nem lehet levenni.
2013. jún. 24. 19:41
 5/8 A kérdező kommentje:
MIért,a környezetkárosítás mivel jár?
2013. jún. 24. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Az már bűncselekmény.


Egyébként ha minden igaz be fognak hívni, és kihallgatnak hogy mi volt, ha normálisak akkor kapsz egy ejnyebejnyét, egyébként kb 30E körüli bírságra számíthatsz.

2013. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát,egy renyjebenyje jobb lenne.

Mert amúgy semmi büntetettségem nincs még.

Még világításért se büntettek meg soha.

2013. jún. 24. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb inkább vigyél ki létrát és úgy szedj hársfa virágot. Én sem örülnék neki, hogy ha az én birtokom szélén lévő fát csonkolgatnád.
2013. jún. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!