Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1. Hány éves kortól kerülnek...

1. Hány éves kortól kerülnek a tinédzserek börtönbe? 2. A börtönbüntetés minden 18 alattinál Fiatalkorúk Börtönét jelent vagy akár Rendes börtönbe is bekerülhetnek ezen fiatalkorúak? 3. A fiatalkorúaknál is érvényes a háromcsapásnak nevezett törvény?

Figyelt kérdés

Szerencsére a rokonságomban és a baráti körömben maximum az életkori határok miatt érdekes a dolog, de ténylegesen senki sem áll bíróság előtt.


Az 1. kérdés azért merült fel mert én magam három életkorról olvastam illetve hallottam. Ezek a 12, 14 és 16 voltak.


A 2. kérdésről csak maximum TV-ben hallottam de korhatár itt sem tiszta. Hallottam már 14. életévét betöltött de a 18. életévét még be nem töltöttek esetében, de hallottam már 14. életévét betöltött de a 21. életévét még be nem töltöttek esetében is.


A 3. kérdés esetében az elmúlt 3-4 évben egyre többször lehet olvasni olyan tinédzser csoportokról akik egész falvakat raboltak már ki. Ráadásul sok esetben éjszaka illetve betöréses bejutás "mellett", és sokszor lehet hallani, hogy a tulajdonost megverik. Sajnos nem egy olyan esetet hallani, hogy a sértett belehal a sérüléseibe.



2013. júl. 1. 13:19
1 2
 11/14 anonim válasza:

Az nagyon nagy igazság, hogy a Fiatalkorúak börtöne sokkal durvább mind a Felnőtt börtön, hiszen azon 14-21 köztiek akik ott töltik a büntetésüket azok abban a korban vannak amikor mindenkivel megpróbálnak szembeszegülni legfőbb képpen egymással.


Az is tény, hogy mint mindenhol mindig az újakat pécézik ki maguknak elsőként és azoknak próbálják megmutatni, hogy ki is az "úr" a cellában illetve a börtönön belül.

2013. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

"Testi sértés mellett pénzt is loptak tőle" Ez ebben az esetben rablásnak minősült.

"A lopásért 6 hónap, a súlyos testi sértésért 1 év 3 hónapot kapott." Elírtam. Halmazatban kapott 2 év 5 hónapot.


A két büntetése 4 év 2 hónap volt összesen, melyből előzetesben töltött 8 hónapot, így a fentmaradó 3 év 4 hónap büntetéséből Feltételesen 32 hónap után.

2014. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
12-18-ig gyerek börtön, 18 felett már rendes börtön
2021. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!