Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezeket a hangosan reklámozó...

Ezeket a hangosan reklámozó autókat nem lehetne betiltani?

Figyelt kérdés

Ha toll van eladó tessenek szólni, a family forstos vísítós autó, vagy a poroszlói keltető csirkeárúsító, akkumlátorokat átveszünk, cirkusz lesz a tanyán.

Nagyon idegesítő az ilyen jellegű hirdetés, ezt komolyan engedi a jog? Mikor lesz olyan drága a benzin hogy ne érje ezt meg csinálni?


2013. júl. 12. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem a jogot kell hibáztatni. Fogyasztói társadalomban élünk, a megoldás pofon egyszerű: amit reklámoznak, attól nem veszünk semmit. Így pillanatok alatt csődbe megy, vagy ha csődbe nem is, de leállnak a marketing költéssel.
2013. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon sok ember örül nekik, mert nem kell boltba szaladgálni, hanem helyben megveszi, ami kell.
2013. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem érdekel ki minek örül, engem idegesít hogy a kutyák vonyítását, és a sz*rságukat kell hallgatnom. Azért a pofátlanságnak is van egy határa, ez a szememben ugyan olyan mint a szőnyeggel házaló nemzeti erőtartalékok.


Jogot hibáztatom, mivel jogállamban élünk és ha valaki valami hülyeséget kitalál amivel másokat zavar, akkor azt a jog eszközeivel el kell nyomni. Lehet felteszek én is fel egy gettoblastert a kocsim tetejére, hogy így hirdessem az igényes zenét. Biztos nagyon örülne neki mindenki.

2013. júl. 12. 10:27
 4/16 anonim ***** válasza:
Van pb palack csere, meg purina táp is. :D am sokaknak hasznos. Pl időseknek nem kell elcipelni a palackot, házhozmegy. Sokan vannak még akik olyannal főznek. A jégkrémes is ilyen. Nem mindenki vágódik kocsiba egy teszkós kiruccra, a fagyi drága, ink vesznek ott, a kapuba. A tollas, meg akksis kitiltható önkormányzatilag. Am haszontalanok is.
2013. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem költözz el városba, ha jót akarsz magadnak.

Én is eljöttem, mert elegem volt már a "kenyeret, kiflit, zsömlét, süteményt tessék!!!"-ből, meg a fémgyűjtők vonyításából. Persze nem ez volt a fő ok, de a falu ezektől is tré hely többek között...

Azóta meg elvagyok. :D

2013. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Hát hallod, soha nagyobb problémád ne legyen az életben.
2013. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A jog nem arról szól, hogy ami téged idegesít azt betiltjuk. Tudod ez a jog lényege: hogy a népesség egészének az érdekét nézi. És van egy tippem, hogy a hirdetőautók tulajai, sofőrjei meg imádják a reklámot. Akkor 1:1.
2013. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát azért nem 1:1. Nem csak engem zavar azzal hogy ő olcsó hirdetési felülethez akar jutni így. A jog azért van hogy ne csinálhasson mindenki azt ami eszébe jut csak mert ő jól jár rajta. Vagy szerinted miért van a jog?


Akkor én is feltehetek egy gettoblastert és kocsikázhatok úgy hogy közbe teszem azt az amcsi rendőrkocsik szirénáját nyomatom? Tetszik ez a nagy szabadság!

2013. júl. 12. 11:44
 9/16 A kérdező kommentje:

Gondolom a kocsivezető mennyire imádhatja a hangos szrt a feje fölött hallgatni napi 8 órában, minimálbérért.

+Az lenne még egy fontos kérdés hogy a több ezer emberből aki hallja mennyit is érdekel. 1-5%?

2013. júl. 12. 11:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok oda az ilyenekért, de szerintem nem olyan veszélyes, lazán ki lehet bírni. Nagyvárosokban ennél nagyságrendekkel több a zajszennyezés (folyamatos autóforgalom, tömeg az utcán, áruszállítás stb.)


Ennél sokkal bosszantóbb szerintem, amikor _folyamatos_ zaj hallatszik valahonnan. Pl. ahol régen laktam, egy áruháznak túl hangos volt a klímaberendezés kültéri egysége; éjszaka is hallatszott, amikor legalább a más jellegű zajoktól fellélegezhetett volna az ember.

Most pedig már két közeli helyen is tapasztaltam, hogy vendéglátóegységek hatalmas hangszórókat tettek ki az utcára, és nyomatják a "zenét" egész nap. Engem iszonyatosan zavar, ha arra járok. Képzelem, a közelben lakók mennyire "örülhetnek", pláne a közvetlen szomszédok...

Na, ezt kellene betiltani.

2013. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!