Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kettős állampolgárság esetén...

Kettős állampolgárság esetén fegyvertartás ügyében, probléma-e, ha csak az egyik országban tartom a mindkettőben regisztrált fegyvereim?

Figyelt kérdés

Magyarázat: Szlovákiában lakom, ott is és Magyarországon is szeretnék fegyvertartásit, de a vadászengedélyt csak Magyarországon váltanám ki. A fegyvereket Szlovákiában tartanám. Szakmához kell mellesleg.


Kettős állampolgárság esetén fegyvertartás és vadászengedély ügyében gondolom kell Magyarországra is egy állandó lakcím (rokonok), ahova regisztrálva vannak a fegyverek, ahova járhat a rendőrség ellenőrzésekre. Ha én otthon, Szlovákiában tartanám őket, akkor hogy tudja leellenőrizni? Mert ha megkéri erre a szlovák rendőrséget, akkor a szlovák kettős állampolgársági törvény értelmében engem lényegében feljelent, és 3000 eurós büntetést kell fizetnem, és lehetséges, hogy a fegyvertartásim is bevonják.

El tudná magyarázni valaki? Köszönöm!



2013. júl. 12. 19:24
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Ha regisztrálva vannak, akkor szerintem nem.
2022. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!