Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vádemelésről értesítik a...

Sparr0w kérdése:

Vádemelésről értesítik a gyanúsítottat vagy csak abban az esetben ha már kitűzik a tárgyalást is?

Figyelt kérdés
Tehát ha az ügyészség a bíróságra küldi a vádiratot arról kap a gyanusított értesítést vagy csak akkor ha már ki is tűzik a tárgyalás időpontját?

2013. júl. 13. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A vádemelést megelőzi a nyomozás. A nyomozás ideje alatt nevezik a terheltet gyanúsítottnak. A vádemelést követen már nem gyanúsított, hanem vádlott. Mivel ahogy írtam a nyomozás előbb van, ezért már előtte tudni fogja a terhelt, hogy valamilyen büntetőeljárás indult ellene. A nyomozás eredményéről is kap értesítést, illetve ha kér másolatot (a teljes nyomozati anyagról) és tudni fogja, hogy az adott ügyet az ügyésznek vádemelési javaslattal megküldik-e. Ha igen, akkor (itt most elég sok opció van) ha elrendelik a tárgyalást, akkor tudni fog arról is, mivel értesíteni fogják, hogy jelenjen meg a tárgyaláson. (ha szabad lábon védekezhet) Tehát mindenképpen tudni fogja a terhelt, hogy van-e vádemelés vagy nincs.
2013. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

" ha elrendelik a tárgyalást, akkor tudni fog arról is, mivel értesíteni fogják, hogy jelenjen meg a tárgyaláson."


tehát mikor eldöntik hogy vádat emelnek arról akkor értesítenek, vagy csak akkor ha már kitűzték a tárgyalás időpontját? Vagy a kettő csak egy időben történik?

2013. júl. 13. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
A vádemelést az ügyészség végzi a rendőrség által benyújtott vádemelési javaslat alapján. A tárgyalás kitűzése a bíróság feladata és hatásköre. Mint mondtam, ha gyanúsított vagyok egy ügyben, akkor már a rendőrségen ki fog derülni, hogy az ügyemet vádemelési javaslattal továbbküldik-e az ügyészségnek, vagy pedig megszüntetik, esetleg elterelés, mediáció... Magáról a vádemelésről nem kapnék értesítést, mivel a vádemelést a bíróságon teszi az ügyész, méghozzá papíron. Csak arról kapnék levelet, hogy itt és akkor jelenjek meg, de azt is a bíróságtól! Ezt hívják bírósági idézésnek!
2013. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miután az ügyészség vádat emelet, a bíróság a vádirat egy példányát megküldi a vádlottnak (védőjének) is, tehát nemcsak a tárgyalás időpontjáról szerzel tudomást, hanem a vádról is.
2013. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló. Senkit sem ítélhetnek úgy el, vagy menthetnek fel, hogy nem ismertetik vele a vádat!
2013. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 4-es válasz a megfelelő a kérdésemre köszönöm.


"Miután az ügyészség vádat emelet, a bíróság a vádirat egy példányát megküldi a vádlottnak (védőjének) is" -> ez a lényeg, ezt kérdeztem. Köszönöm a segítséget.


Esetleg azt lehet tudni hogy ennek van-e határideje, a döntéstől számítva mennyi időn belül küldik?

2013. júl. 14. 11:58
 7/7 CINKE PAPA válasza:
Ezroppant érdekes és bonyolult.Ugyanis engem már lassan két éve gyanusitanak és sem az elején sem a végefelé semilyen értesitéést nem kaptam.Csak tanukénti kihallgatásra hivtak be telefonon keresztül.Soha nem kaptam értesitést semmiröl.Még arrol sem hogy az ügyésmeg hosszabittotta e.Csak annyit tudok hogy valamit nyomozgatnak ellenem.
2019. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!