Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Riasztó" berendezések, autó...

"Riasztó" berendezések, autó riasztók, banki, postai "risztók" - mi értelme és milyen jogon?

Figyelt kérdés

Főleg városokban mo.-on tapasztalható, hogy ok nélkül szólnak "véletlenszerűen" a különböző be/feltörésjelző rendszerek, olyan hangosan, hogy aludni sem lehet tőlük.


(Nem beszélve arról, hogy ha okkal is szólna, a "magyar" rendőrség akkor sem tesz semmit (gyakorlat! hiába hívom a 107-et azt mondják semmi közük hozzá)


Van valami szabály/törvény vagy bármi, ami alapján az ilyen csendháborítások elkövetői ellen fel lehet lépni?


Vagy ha nincs, akkor mi a helyzet, ha szétverem/szétlövöm stb. az éjszaka kellős közepén üvőltő/szirénázó berendezést? (miután bejelentettem a 107-en és azt a választ kaptam, hogy ők semmit sem tehetnek)


2009. okt. 22. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
így van, tegyél rendet !
2009. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom ott miért nem foglalkoznak ezzel, de volt részem benne, hogy szólt egy iroda riasztója, beszóltak a yardra, rendőr ki, megkeresték a tulajt telefonon valahogy,(az utca másik végén lakott), felkelt és elsétált az irodába és lelőtte a riasztót. A másik meg egy kocsi riasztó, üvöltött mint az állat, sehol senki a kocsi körül, és csak ki kellet nyitni az ajtót és bezárni újra :D, ja és ez is rendőri közreműködéssel történt.
2009. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem,minek egy autóba riasztó,ha a tulaj rá sem néz a tragacsára,ha az visít.
2009. okt. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Felénk is van egy autó, aminek a riasztója magától megszólal,hetente 2-3 alkalommal kb 20 perc mire kikapcsol, vagy kikapcsolják.Engem nem zavar, mert messzebb lakom, de nem csodálkoznék, ha egy kisgyerekes szülő szétverné a kocsit, vagy a gazdáját.Egy éve, nem képes megjavíttatni a riasztóját.Komolyan csodálkozom, a közelben lakók türelmén.
2009. okt. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy ötlet:


Nyomozd ki, ki a tulaj, és mindig hívd fel, ha ok nélkül megszólal a riasztó - akár az éjszaka közepén is! Rá fognak jönni, mennyire kellemetlen.

2009. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én már megkerestem volna az biztos, de mint írtam, engem nem zavar mert messzebb lakom.Azt viszont nem tudom, hogy az ott lakók szóltak e neki.Ha fúj a szél, vagy esik az eső, abban a pillanatban megszólal,jó kis időjárás jelentés az éjszaka közepén.D
2009. okt. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Nyomozd ki, ki a tulaj, és mindig hívd fel, ha ok nélkül megszólal"


Ez itt egy pesti körút. Nem tudom kinyomozni. Hajnali 2-kor megszólal, menjek le keressem meg, írjam fel a rendszámát? Még azzal sem érek semmit. (+ nem csak egy autó csinálja)


Egyébként a szemben lévő OTP csinálja "rendszeresen". Azt meg hivogathatom éjjel. Üres.

2009. okt. 24. 09:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha egy bizonyos autó riasztója szólal meg rendszeresen, akkor lehet egy cédulát tenni az ablaktörlő alá udvarias szöveggel, hogy gyakran indokolatlanul szól a riasztó. Nem kell rögtön szétverni a kocsit, mert valakit sérelem ért.

Az OTP-ben meg lehet szólni a főnöknek, ugyanilyen udvariasan. Ha nem hiszi el, el kell kérni a telefonszámát, és felhívni hajnalban, ha gond van a riasztóval. Ő se aludjon.

Én sem ütöm agyon a szomszéd idióta kölykét amikor őrjöng ( a szülők szerint játszik ).

2009. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó,ne legyél már ennyire okoskodó,mi is értelmes emberek vagyunk. Sem a kocsit, sem a gazdáját, nem bántotta senki.Jó magam, végső megoldásként sem választanám ezt a megoldást.És a környékbeliek sem tették, mert még mindig szól.
2009. okt. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!